Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-06; 13:20:12 | Radomski
Prawie 690 tys. zł. na realizację zadań publicznych na Mazowszu
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, kampania edukacyjna, zawody sportowe to niektóre z zadań realizowanych w ramach III Edycji Programu Razem Bezpiecznej im. Władysława Stasiaka.

Umowy z samorządowcami na realizację zadań podpisał Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki. Podmioty otrzymają łącznie ponad 689 tys. zł.

Na Mazowszu będzie realizowanych 10 projektów z zakresu szeroko pojętej profilaktyki. O dofinansowanie projektów ubiegały się samorządy i organizacje pozarządowe, w ramach czterech celów szczegółowych: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, Bezpieczne przejścia dla pieszych, Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży, Edukacja dla bezpieczeństwa. W obecnej edycji programu za priorytetowe uznano bezpieczeństwo rowerzystów, bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, przeciwdziałanie agresji, mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści. Województwo mazowieckie otrzymało 689 903 zł z rezerwy celowej budżetu państwa na modernizację infrastruktury, kampanie edukacyjne, inicjatywy sportowe.

W trzeciej edycji programu dofinansowanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w całym kraju otrzymało w sumie 111 projektów, najwięcej z trzech dotychczasowych edycji programu. Łączna kwota dofinansowania na całą Polskę wynosi 5,9 mln zł. Samorządy zrealizują zadania w formie porozumienia administracyjnego pomiędzy Wojewodą, a daną jednostką. W przypadku organizacji pozarządowych zlecenie oraz przekazanie dotacji nastąpi w formie umów na podstawie Ustawy o finansach publicznych oraz Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Głównym celem Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych . Program oparty jest na współpracy z organami administracji rządowej, samorządowej i organizacjami pozarządowymi - informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

W naszym regionie realizowane będą następujące projekty:
- Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, Krok do bezpieczeństwa – modernizacja i rozbudowa systemu miejskiego monitoringu wizyjnego w Nowym Mieście nad Pilicą w ramach Celu szczegółowego nr 1: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

- Gmina Szydłowiec Poprawa poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców Szydłowca poprzez modernizację przejść dla pieszych przy ulicy Wschodniej oraz podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego w ramach Celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych. Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

- Gmina Pniewy pn. „Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze” w ramach Celu szczegółowego nr 4 – Edukacja dla bezpieczeństwa i w kategorii Mikroprojekty. Wsparcie dla projektu wynosi 25 000 zł.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft