Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-06; 13:20:12 | Radomski
Prawie 690 tys. zł. na realizację zadań publicznych na Mazowszu
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, kampania edukacyjna, zawody sportowe to niektóre z zadań realizowanych w ramach III Edycji Programu Razem Bezpiecznej im. Władysława Stasiaka.

Umowy z samorządowcami na realizację zadań podpisał Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki. Podmioty otrzymają łącznie ponad 689 tys. zł.

Na Mazowszu będzie realizowanych 10 projektów z zakresu szeroko pojętej profilaktyki. O dofinansowanie projektów ubiegały się samorządy i organizacje pozarządowe, w ramach czterech celów szczegółowych: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, Bezpieczne przejścia dla pieszych, Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży, Edukacja dla bezpieczeństwa. W obecnej edycji programu za priorytetowe uznano bezpieczeństwo rowerzystów, bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, przeciwdziałanie agresji, mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści. Województwo mazowieckie otrzymało 689 903 zł z rezerwy celowej budżetu państwa na modernizację infrastruktury, kampanie edukacyjne, inicjatywy sportowe.

W trzeciej edycji programu dofinansowanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w całym kraju otrzymało w sumie 111 projektów, najwięcej z trzech dotychczasowych edycji programu. Łączna kwota dofinansowania na całą Polskę wynosi 5,9 mln zł. Samorządy zrealizują zadania w formie porozumienia administracyjnego pomiędzy Wojewodą, a daną jednostką. W przypadku organizacji pozarządowych zlecenie oraz przekazanie dotacji nastąpi w formie umów na podstawie Ustawy o finansach publicznych oraz Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Głównym celem Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych . Program oparty jest na współpracy z organami administracji rządowej, samorządowej i organizacjami pozarządowymi - informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

W naszym regionie realizowane będą następujące projekty:
- Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, Krok do bezpieczeństwa – modernizacja i rozbudowa systemu miejskiego monitoringu wizyjnego w Nowym Mieście nad Pilicą w ramach Celu szczegółowego nr 1: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

- Gmina Szydłowiec Poprawa poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców Szydłowca poprzez modernizację przejść dla pieszych przy ulicy Wschodniej oraz podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego w ramach Celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych. Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

- Gmina Pniewy pn. „Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze” w ramach Celu szczegółowego nr 4 – Edukacja dla bezpieczeństwa i w kategorii Mikroprojekty. Wsparcie dla projektu wynosi 25 000 zł.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft