Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-07; 22:08:12 | Szydłowiecki
800 tysięcy złotych na modernizację ulic w Szydłowcu
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu gminie Szydłowiec pomocy finansowej w wysokości 800 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację ulic Kąpielowej i Gen. Józefa Sowińskiego w Szydłowcu.

Dzięki temu powstaną dogodne drogi dojazdowe m.in. do obecnej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz do budowanej właśnie nowej siedziby. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa oraz Artur Ludew, burmistrz Szydłowca wraz z skarbnikiem Iwoną Czarnotą.

Dofinansowanie z budżetu województwa pozwoli na zmodernizowanie łącznie 500 m obydwu dróg. Ulice nie tylko prowadzą do znanej szydłowieckiej placówki kulturalnej, ale są to też ważne trasy turystyczne, które łączą się z drogą wojewódzką nr 727 prowadzącą z Szydłowca do Przysuchy oraz drogą ekspresową S7 relacji Warszawa-Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na ich modernizację 800 tys. zł.

- Cieszę się, bo to bardzo ważna inwestycja, która ułatwi życie mieszkańcom Szydłowca i przyjezdnym. Jest to droga położona w centrum Szydłowca, która zdecydowanie wymaga remontu i przebudowy. Równocześnie zyskujemy lepszy dojazd do siedziby naszego muzeum, a to istotne dla turystów i odwiedzających tę placówkę - zaznacza Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft