Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-11; 15:01:48 | Radom
Z myślą o osobach samotnych
Rozpoczynają się przygotowania do organizacji kolejnej „Wigilii dla samotnych”. Fundacja Chrześcijańska Droga Życia zaprasza do współpracy sponsorów i wolontariuszy.

Pierwsza „Wigilia dla samotnych” odbyła się w Radomiu w zeszłym roku, dokładnie 24 grudnia. Wzięło w niej udział 150 osób. Wiosną fundacja zorganizowała śniadanie wielkanocne, w którym uczestniczyło już około 250 samotnych radomian. – To bardzo cenna inicjatywa. Cieszę się, że miasto może ją wspierać już drugi rok z rzędu. Mam nadzieję, że takie świąteczne spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń w mieście. Zależy nam na tym, by w te piękne dni nikt nie czuł się samotny – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Podobnie jak rok temu miasto udostępni organizatorom halę sportową w Zespole Szkół Budowlanych, a także pomieszczenia w Centrum Organizacji Pozarządowych, gdzie będą mogli spotykać się wolontariusze. – W tym roku w organizację Wigilii dla samotnych włączy się też Caritas Diecezji Radomskiej. Przygotowania już się rozpoczęły. Zapraszam do współpracy zarówno sponsorów jak i wolontariuszy. I nie chodzi tu wyłącznie o osoby, które zajmą się pozyskiwaniem produktów czy przygotowaniem potraw. Zapraszamy także wszystkich tych, którzy 24 grudnia, w wigilijne popołudnie, zechcą po prostu spędzić trochę czasu z osobami samotnymi, porozmawiać i złożyć im życzenia – mówi organizator Wigilii Zbigniew Ciesielski.

Osoby zainteresowanie współpracą z organizatorami są proszeni o kontakt pod numerem telefonu 608 487 904. Powstał też fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjadrogazycia.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft