Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-11; 18:39:17 | Kozienicki
Porozumienie koalicyjne na wybory samorządowe w Kozienicach
Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Tomasz Śmietanka – Burmistrz Gminy Kozienice z rekomendacji Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej podpisali we wtorek porozumienie koalicyjne na tegoroczne wybory samorządowe 2018.

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Tomasz Śmietanka – Burmistrz Gminy Kozienice z rekomendacji Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej podpisali we wtorek porozumienie koalicyjne na tegoroczne wybory samorządowe 2018.

- Jest to kolejne miejsce na mapie naszego kraju, gdzie budowana jest koalicja na bazie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. To pokazuje, że zgoda potrafi stwarzać znakomite warunki do budowania solidnych fundamentów – powiedział Andrzej Halicki, poseł na Sejm RP, Przewodniczący Regionu Mazowieckiego PO RP.

Jak dodała posłanka na Sejm RP, Przewodnicząca Nowoczesnej Regionu Mazowsza - Kamila Gasiuk-Pihowicz: – Tu w Kozienicach jest to pierwszy etap długiej batalii o polską demokrację. Batalii, która doprowadzi nas do zwycięstwa. Naszym celem jest współdziałanie i gwarancja tworzenia wspólnej przyszłości Ziemi Kozienickiej i Mazowsza. Sytuacja jest analogiczna, jak w roku 1989, gdy podjęto wspólny wysiłek by budować demokrację. Tę demokrację po latach musimy bronić wspólnymi siłami. Siłami koalicji obronimy. Dzięki takim przedstawicielom do samorządu, jak Katarzyna Kalinowska, Łukasz Kwiecień czy Tomasz Trela dajemy ofertę wyborcom na Polskę lokalną spokojną, demokratyczną oraz pełną życzliwości i kompetencji.

Na mocy zawartego porozumienia Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystawią wspólne listy wyborcze i będą prowadzić wspólną kampanię w wyborach do Rady Miejskiej w Kozienicach i Rady Powiatu Kozienickiego.
Kandydatów do Rady Miejskiej oraz do Rady Powiatu zaprezentowała Katarzyna Kalinowska - Przewodnicząca Nowoczesnej w Radomiu: - Tomasz Trela to znany powszechnie nauczyciel, wychowawca młodzieży, społecznik i sprawny dyrektor szkoły. Głos oddany na dyrektora Tomasza Trelę to gwarancja wysokich kompetencji w radzie Powiatu.

Kandydat do Rady Powiatu Tomasz Trela przytoczył znane porzekadło ludowe, że „Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”. - I w myśl tej zasady podpisane dzisiaj porozumienie jest zwieńczeniem prac zapoczątkowanych na poziomie województwa – sukcesywnie schodzących na niższe piętra samorządowe. Koalicja Obywatelska w Gminie Kozienice
i Powiecie Kozienickim skutkować będzie rzetelnymi i zaangażowanymi radnymi w tychże radach.Kandydaci startujący z list KO wniosą do rad kwalifikacje i spokój, by nasze małe ojczyzny rozkwitały i rozwijały się dla dobra społeczności Kozienic – stwierdził.

Ponadto w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Koalicja wystawi wspólnego kandydata, którym będzie Tomasz Śmietanka – dotychczasowy Burmistrz Gminy Kozienice.
- Tomasz Śmietanka to doświadczony samorządowiec, który kierował Gminą Kozienice przez ostatnie 20 lat. Przez ten czas to właśnie ta gmina było przodującą, jeśli chodzi o pozyskiwanie i wykorzystywanie środków zewnętrznych na Mazowszu. Jestem przekonany, że jako radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego w dalszym ciągu będzie działał na rzecz i dla dobra lokalnej społeczności – powiedział Rafał Rajkowski - Przewodniczący PO w Radomiu.

Zawarta Koalicja będzie działa w poczuciu odpowiedzialności za Miasto i Powiat, na rzecz stabilnego rozwoju, ucieczki przed doraźnymi politycznymi sporami. Debata o priorytetach będzie fundamentem dla zmian, które nastąpią wraz z nadejściem kadencji samorządowej na lata 2018- 2023.
Podstawą programową współpracy będą: „Manifest Samorządowy”, przedstawiający wspólną wizję polityczną funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, oraz wspólny program wyborczy dla Kozienic.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft