Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-11; 22:41:16 | Radomski
Rodzice podkradają dzieciom podręczniki
Niewielu dorosłych dobrze orientuje się w tematyce ubezpieczeń społecznych. Inaczej jest z młodzieżą, która bierze udział w „Lekcjach z ZUS”. Zajęcia wyróżnia przyjazna forma i prosty język, bo o rzeczach ważnych trzeba mówić łatwo i zrozumiale.


Podkradanie podręczników to nie żart. W czasie dotychczasowych edycji „Lekcji z ZUS” do urzędu docierały informacje o tym, że szybko stawały się one rodzinnym poradnikiem dotyczącym ubezpieczeń społecznych. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn jest fakt, że materiały z zajęć są napisane w łatwy i przyjazny sposób. Nie są także przeładowane informacjami, więc łatwo zorientować się w najważniejszych kwestiach. Podręczniki są popularne także dlatego, że niewielu dorosłych dobrze orientuje się w ubezpieczeniach społecznych. Nie wiedzą za co opłacają składki, nie wiedzą również jakie świadczenia mogą dzięki nim otrzymać. Inaczej jest z młodzieżą, która chodzi do szkół ponadpodstawowych współpracujących z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W placówkach tych realizowany jest projekt „Lekcje z ZUS”. Są to 4 lekcje, na których nauczyciel wyjaśni m.in. dlaczego umowa o pracę zabezpiecza nas na przyszłość lepiej niż umowa o dzieło oraz z czego wynika wysokość składek i świadczeń. Będzie też mowa o tym jakie obowiązki względem ZUS ma osoba prowadząca działalność gospodarczą oraz jak łatwo rozliczyć składki online.

Jeżeli szkoła nie uczestniczyła do tej pory w projekcie, to warto jak najszybciej się zgłosić. Jest jeszcze czas na to, aby nauczyciel wziął udział w szkoleniu i przeprowadził jesienią „lekcje z ZUS” w swojej szkole. Skorzysta placówka, która wzbogaci ofertę programową, ale najwięcej zyska oczywiście sam uczeń. Zajęcia dobrze przygotują go do dorosłego życia, do podejmowania zawodowych decyzji w sposób świadomy i przemyślany. To ważne, bo część z nich zaraz po ukończeniu szkoły rozpocznie przecież pierwszą pracę lub założy firmę. Pośpiech jest wskazany także dlatego, że już 27 listopada rusza pierwszy etap olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele wyższych uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 listopada.

Wszystkich nauczycieli zainteresowanych „Lekcjami z ZUS” zapraszamy do kontaktu z koordynatorami ds. komunikacji i edukacji. W radomskim oddziale ZUS zgłoszenia przyjmujemy pod numerem (48) 385 63 51. Zapewniamy fachowe przygotowanie do poprowadzenia zajęć, wszelką pomoc merytoryczną oraz podręczniki i zeszyty. Materiały dydaktyczne zostały opracowane specjalnie na potrzeby lekcji we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze zajęć i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. Więcej informacji oraz listę uczelni, które przyznają indeksy albo dodatkowe punkty dla finalistów olimpiady ZUS, znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/edukacja.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych angażuje się także w zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych oraz wykłady dla studentów. Pracownicy ZUS czekają na Państwa kontakt - podkreśla Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft