Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-12; 21:34:43 | Edukacja
Samorząd Mazowsza docenił nauczycieli
O tym, że opłaca się uczyć wiedzą już stypendyści marszałka. W ciągu minionych dwudziestu lat ze stypendiów samorządu Mazowsza skorzystało blisko 7 tys. młodych ludzi. Ale o tym, że opłaca się uczyć innych w tym roku przekonali się również nauczyciele. Z myślą o nich przygotowano konkurs „Opiekun stypendysty”.

Właśnie poznaliśmy jego zwycięzców. Wyróżnienia odebrały również placówki, które mogą pochwalić się największą liczbą stypendystów w swoim regionie. Wszystkim nagrodzonym gratulacje składali marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Na Mazowszu mamy znakomitą kadrę nauczycielską. To ludzie przede wszystkim świetnie przygotowani do zawodu i mocno zaangażowani w swoją pracę, ale też z pasjami, którymi potrafią dzielić się ze swoimi uczniami. Potwierdzają to pedagodzy, których nagrodziliśmy w naszym nowym konkursie. Chcemy, aby obok niewątpliwej satysfakcji, którą czerpią z pracy z młodymi ludźmi otrzymali jeszcze ten dodatkowy zastrzyk gotówki – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Pierwsza edycja nowego konkursu samorządu Mazowsza – „Opiekun stypendysty” została skierowana do nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna stypendysty rywalizowało ponad 70 nauczycieli z całego Mazowsza. Ostatecznie komisja konkursowa, w pracach której brali udział m.in. przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli, wybrała 36 laureatów. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł.

Wśród opiekunów stypendystów dla uczniów szczególnie uzdolnionych z naszego regionu nagrody otrzymali:
- Pani Ewa Krześniak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach
- Pan Mirosław Mazur – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach
- Pani Renata Jesionek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
- Pani Joanna Leśnowolska – Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku

W gronie szkół zawodowych byli to:
- Pani Barbara Oracz – Zespół Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze
- Pan Karol Rybaniec – Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Kozienicach
- Pan Piotr Młynarczyk – Zespół Szkół Skórzano- Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu

– Za sukcesami młodych ludzi stoją oddani rodzice, fantastyczni nauczyciele, ale też szkoły, które zdolnym uczniom stwarzają odpowiednie warunki do nauki. Na Mazowszu mamy dobre szkoły z często wielowiekowymi tradycjami. Są to jednocześnie nowoczesne placówki, w których nasi stypendyści znajdą wszystko co niezbędne do ich kompletnego rozwoju. W tym roku wyróżniamy również te szkoły, które mogą pochwalić się największą liczbą stypendystów. Gratuluję dyrektorom nagrodzonych placówek umiejętnego kierowania nimi – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Nawet najlepsi uczniowie pod opieką świetnych pedagogów muszą mieć jednak odpowiednią przestrzeń do realizowania swoich pomysłów i projektów edukacyjnych. Szkoła powinna wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i wspierać młodych ludzi na każdym kroku, chodzi tu zarówno o warunki, jak choćby dobrze wyposażone sale, ale też niemniej ważną atmosferę i komfort pracy. Dlatego samorząd Mazowsza zdecydował również o przyznaniu wyróżnień tym placówkom, które takie warunki swoim uczniom zapewniają, a tym samym mogą pochwalić się największą liczbą stypendystów w swoim subregionie.

W roku szkolnym 2017/2018 najwięcej stypendystów „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka” w subregionie radomskim, ale i na całym Mazowszu ma w tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. J. Kochanowskiego w Radomiu. W sumie było ich aż 50!

Największą liczbą najzdolniejszych młodych ludzi w programie stypendialnym dla uczniów szkół zawodowych z radomskiego okazał się Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu z 39 stypendystami.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft