Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-14; 08:53:51 | Radom
Rowerowa historia Radomia na Targach Kielce
Rowerowa historia Radomia ponownie zawitała na Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO.

Wszystko za sprawą wspólnego działania Galerii Radomskiego Sportu oraz Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów "Sprężyści", które zaowocowało historyczną ekspozycją dotyczącą radomskiego kolarstwa z lat 30-tych ubiegłego wieku.

Prezentowany peleton przedwojennych sportowych rowerów - w większości Łuczników z Fabryki Broni - w asyście zabytkowego Fiata, jako repliki auta sędziowskiego Klubu Kolarzy i Motorzystów "Broń" wzbudza ogromne zainteresowanie odwiedzających targi i w oryginalny sposób prezentuje kolarską historię Radomia.

W kilku gablotach przedstawione zostały także drobne przedmioty i fotografie związane z radomskimi kolarzami z tego okresu, a replika bicykla z XIX wieku przypomina o początkach sportu kolarskiego naszego miasta - informuje MOSiR.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft