Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-17; 14:41:45 | Kultura
Dla kogo tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii?
Wielkimi krokami zbliża się XIII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Jest jeszcze czas, aby przypomnieć sobie zasady pisowni i zapisać się do udziału w ortograficznych zmaganiach.

Na zgłoszenia Miejska Biblioteka Publiczna czeka do 27 września. Dyktando odbędzie się 29 września w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. Tekst przygotował i tradycyjnie podyktuje prof. Andrzej Markowski. Do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego. Zgłoszenia składać można osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12 lub elektronicznie na adres: biblioteka@mbpradom.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi o godz.15.00w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, s. 36).

UWAGA! W regulaminie tegorocznej edycji nastąpiły istotne zmiany. Laureaci poprzednich edycji już nie mogą brać udziału w walce o nagrody. Mogą jednak napisać dyktando razem z innymi, dla zabawy.

Osoby niepełnoletnie (które nie ukończyły jeszcze 18 lat) muszą dostarczyć wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie i na wykorzystanie wizerunku. Wzór zgody można pobrać ze strony biblioteki: www.mbpradom.pl.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft