Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-21; 15:12:17 | Przysuski
Policjanci z seniorami o bezpieczeństwie
Przysuscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczny senior na na Mazowszu” spotkali się z seniorami z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Komorowie. Celem akcji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa seniorów na terenie gminy Wieniawa. Uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz materiały promujące bezpieczeństwo.

Dzielnicowi oraz policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przysuskiej komendy przeprowadzili prelekcję dla seniorów z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Komorowie gm. Wieniawa.

Podczas spotkania omówione zostały metody działania sprawców oszustw podających się za bliskich krewnych ofiary: „na wnuczka”, „na policjanta” czy pod pozorem „niepowtarzalnej okazji” bądź „nagłego nieszczęścia”.

Osoby starsze zostały uczulone na konieczność zabezpieczania drzwi i okien domów na czas pobytu poza miejscem zamieszkania, każdorazowe sprawdzanie, kto puka do drzwi zanim wpuścimy osobę do mieszkania. Omówiono również sposoby zabezpieczania środków finansowych przechowywanych w miejscu zamieszkania, jak i tych noszonych przy sobie. W trakcie spotkania przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w czasie pobytu w domu, podczas wykonywania prac polowych czy sprawowania opieki nad małoletnimi członkami rodziny.

Miłym akcentem kończącym spotkanie było przekazanie elementów odblaskowych oraz materiałów promujących bezpieczeństwo – „Bezpieczny Senior na Mazowszu” - informuje asp. Aneta Wilk

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft