Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-28; 10:43:39 | Kultura
Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele
Dział Naukowo-Oświatowy Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na otwarcie wystawy "Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele" i spotkanie z jej autorami z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Celem wystawy „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” jest zaprezentowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny, atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.

Zaprojektowana z myślą o wnętrzach muzealnych, wystawa nasycona jest zabytkami, prezentującymi życie codzienne mieszczan toruńskich drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku (m.in. późnośredniowieczna ceramika, naczynia klepkowe, monety).

Dodatkowym walorem wystawy są specjalne punkty aktywizujące, dające możliwość muzealnym gościom lepszego poznania i zrozumienia wybitnej i wszechstronnej postaci Mikołaja Kopernika. W obrębie ekspozycji pojawiają się elementy multimedialne (filmy, animacje komputerowe) mające za zadanie w atrakcyjny i dostępny sposób wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Punktem kulminacyjnym wystawy jest „przeniesienie” zwiedzającego w symboliczną przestrzeń uniwersum: spojrzenie na (ruchomy) układ heliocentryczny z wyjątkowej perspektywy. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Otwarcie wystawy nastąpi 4 października 2018 r., o godz. 10.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft