Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-28; 20:41:55 | Radomski
Powiat Radomski świętował jubileusz XX-lecia
Formułę nadzwyczajnej sesji, z gościnnymi wystąpieniami, odznaczeniami i wyjątkową prezentacją przyjęła gala zorganizowana na XX-lecie Powiatu Radomskiego. - Był to czas by się spotkać, powspominać, ale głównie docenić dorobek pracy wielu osób, które oddały powiatowi serce - podkreślił Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Spotkanie jubileuszowe wspomnieniową przemową zainaugurował Mirosław Ślifirczyk. Nie mógł nie wrócić myślami do początków powiatu, gdy rozpoczynał on swoją działalność w budynku, który lata świetności miał dawno za sobą. - Byłą nas garstka, która pracowała w hardcorowych warunkach. Naturalne problemy, które zrodziły się po reformie, pracownicy urzędu zamienili we wspólne sukcesy, które następnie odzwierciedliły się w rozwiązywaniu problemów, otwarciu na ludzkie sprawy i wreszcie na kolejne inwestycje. I tych ostatnich będzie jeszcze więcej - przekonywał starosta. Podkreślił, że inwestycjom przewodziły drogowe, gdyż ułatwiały komunikację mieszkańców powiatu, pomagały eksponowanie walorów turystycznych czy zachęcały kolejnych inwestorów.

Dyrektor Biura ZPP Rudolf Borusiewicz wręczył staroście radomskiemu nagrodę za tytuł "Samorządowiec Roku". Następnie, wraz z Teresą Bartosiewicz, przewodniczącą Rady Powiatu, wręczyli medale "Zasłużony dla Powiatu". Otrzymali je Katarzyna Wielocha, Dariusz Sułek, Małgorzata Okólska, ks. Jacek Wieczorek, Anna Skubisz-Szymanowska oraz prof. Mirosław Luft. W tak doniosłym dniu nie mogło zabraknąć listów gratulacyjnych m.in. od marszałka województwa czy listów z podziękowaniami za zasługi oraz zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Wyjątkowymi punktami gali były: prezentacja "Z notatnika rzecznika", tzw. rozmowa w kawiarence, a na finał spektakl "Czar musicalu" w wykonaniu Teatru Broadway ze Szczecina. Na zakończenie nie mogło zabraknąć tortu, który tym razem przygotowały Piekarnia Wacyn oraz piekarnia EX Puch z Jedlińska.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft