Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-01; 09:44:21 | Radomski
O co chodzi z tą emerytura, czyli „Lekcje z ZUS” po raz piąty
Emerytura jest tak daleko, że nie warto się nią przejmować? W sumie nie wiesz jak to działa? Jeśli odpowiedziałeś tak - to zgłoś się do projektu „Lekcje z ZUS”. Dowiesz się czym naprawdę są ubezpieczenia społeczne i co ci się należy, gdy płacisz składki. 160 tys. uczniów z całej Polski wzięło udział w projekcie w ciągu ostatnich czterech lat. Magnesem dla młodzieży są nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale także uczelniane indeksy.

To już piąta edycja projektu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W ciągu czterech lekcji młodzież zdobywa wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeń oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. „Lekcje z ZUS” to autorski projekt edukacyjny w ramach którego młodzi ludzie poznają ubezpieczenia społeczne. Dla wielu osób jest to niestety czarna magia, nie mają pojęcia jak działa system emerytalny w Polsce, a ZUS kojarzy im się wyłącznie z poborcą składek.Stąd wziął się pomysł zajęć w szkołach. Ci, którzy wezmą udział w projekcie, dowiedzą się nie tylko od czego zależy wysokość emerytury, ale poznają też przepisy, które będą im niezbędne do prowadzenia własnego biznesu.

Materiały do „Lekcji z ZUS” przygotowano we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia, które urozmaicą każdą z lekcji. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej zus.pl/edukacja. Nauczycielom, którzy chcę wziąć udział w projekcie pomagają koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji we wszystkich oddziałach ZUS (www.zus.pl/edukacja/kontakt).

Zgłoszenia szkół przyjmowane są pod nr:
Radomski oddział ZUS: (48) 385 63 51

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci olimpiady zdobywają indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada) - informuje Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft