Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-01; 09:44:21 | Radomski
O co chodzi z tą emerytura, czyli „Lekcje z ZUS” po raz piąty
Emerytura jest tak daleko, że nie warto się nią przejmować? W sumie nie wiesz jak to działa? Jeśli odpowiedziałeś tak - to zgłoś się do projektu „Lekcje z ZUS”. Dowiesz się czym naprawdę są ubezpieczenia społeczne i co ci się należy, gdy płacisz składki. 160 tys. uczniów z całej Polski wzięło udział w projekcie w ciągu ostatnich czterech lat. Magnesem dla młodzieży są nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale także uczelniane indeksy.

To już piąta edycja projektu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W ciągu czterech lekcji młodzież zdobywa wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeń oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. „Lekcje z ZUS” to autorski projekt edukacyjny w ramach którego młodzi ludzie poznają ubezpieczenia społeczne. Dla wielu osób jest to niestety czarna magia, nie mają pojęcia jak działa system emerytalny w Polsce, a ZUS kojarzy im się wyłącznie z poborcą składek.Stąd wziął się pomysł zajęć w szkołach. Ci, którzy wezmą udział w projekcie, dowiedzą się nie tylko od czego zależy wysokość emerytury, ale poznają też przepisy, które będą im niezbędne do prowadzenia własnego biznesu.

Materiały do „Lekcji z ZUS” przygotowano we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia, które urozmaicą każdą z lekcji. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej zus.pl/edukacja. Nauczycielom, którzy chcę wziąć udział w projekcie pomagają koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji we wszystkich oddziałach ZUS (www.zus.pl/edukacja/kontakt).

Zgłoszenia szkół przyjmowane są pod nr:
Radomski oddział ZUS: (48) 385 63 51

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci olimpiady zdobywają indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada) - informuje Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft