Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-02; 08:21:32 | Kozienicki
Kozieniccy funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 2 kg narkotyków
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy, niemal 1,5 kilograma marihuany oraz dopalacze, które nie trafiły na rynek. Do działań wykorzystywany był także pies do wyszukiwania narkotyków.

W miniony czwartek zatrzymano 25-latka, u którego zabezpieczono marihuanę oraz dopalacze. Dzień później zlikwidowana została plantacja konopi indyjskich, gdzie łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 1,5 kilograma suszu. Kilka godzin później na terenie gminy Kozienice policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Podczas kontroli 39-letni mieszkaniec Radomia był bardzo zdenerwowany. Jak się okazało, podczas przeszukania w pojeździe miał ukrytą reklamówkę, w której było pół kilograma amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Podczas dokładnego sprawdzenia mężczyzny okazało się, że miał on bogatą przeszłość kryminalną i był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zapowiadają, iż takie działania będą kontynuowane. Ich podstawowym celem jest przede wszystkim ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, niedopuszczenie do wprowadzenia na rynek narkotyków oraz doprowadzanie przed wymiar sprawiedliwości sprawców takich przestępstw. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia - informuje mł. asp Ilona Tarczyńska.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft