Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-02; 08:21:32 | Kozienicki
Kozieniccy funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 2 kg narkotyków
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy, niemal 1,5 kilograma marihuany oraz dopalacze, które nie trafiły na rynek. Do działań wykorzystywany był także pies do wyszukiwania narkotyków.

W miniony czwartek zatrzymano 25-latka, u którego zabezpieczono marihuanę oraz dopalacze. Dzień później zlikwidowana została plantacja konopi indyjskich, gdzie łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 1,5 kilograma suszu. Kilka godzin później na terenie gminy Kozienice policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Podczas kontroli 39-letni mieszkaniec Radomia był bardzo zdenerwowany. Jak się okazało, podczas przeszukania w pojeździe miał ukrytą reklamówkę, w której było pół kilograma amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Podczas dokładnego sprawdzenia mężczyzny okazało się, że miał on bogatą przeszłość kryminalną i był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zapowiadają, iż takie działania będą kontynuowane. Ich podstawowym celem jest przede wszystkim ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, niedopuszczenie do wprowadzenia na rynek narkotyków oraz doprowadzanie przed wymiar sprawiedliwości sprawców takich przestępstw. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia - informuje mł. asp Ilona Tarczyńska.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft