Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-02; 16:18:52 | Radom
100 lat Zespołu Szkół Ekonomicznych
5 października odbędą obchody Jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych. Są one organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Kupców Polskich. Patronat nad uroczystościami objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

W 1918 r. została powołana Komisja Oświatowa Komitetu Obywatelskiego Ziemi Radomskiej, która powierzyła utworzenie Szkoły Handlowej Feliksowi Paschalskiemu. Naukę w Niższej Szkole Handlowej rozpoczęto dnia 1 września 1918 r. w budynku Szkoły Realnej, przy ulicy Traugutta 61 w Radomiu. Po przejęciu szkoły przez Stowarzyszenie Kupców Polskich, w roku 1923, przyjęła ona nazwę Szkoły Handlowej Męskiej Stowarzyszenia Kupców Polskich. W latach 30-tych zaczęto przyjmować dziewczęta i dodano w nazwie Męska i Żeńska. W latach II wojny światowej szkoła, pomimo prześladowań ze strony okupanta, funkcjonowała nadal. W Polsce Ludowej często zmieniała się struktura i nazwa instytucji. Finalnie w 1977 r. utworzono Zespół Szkół Ekonomicznych. W roku 1989 szkoła przeniosła swoją siedzibę z ul. Traugutta 61 do budynku przy ul. Wernera 22 w Radomiu. Od 2002 r. w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wchodziły: 3 – letnie Liceum Profilowane, 4-letnie Technikum oraz 2 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca sprzedawców. W technikum młodzież mogła uzyskać tytuł: technika ekonomisty, handlowca, usług pocztowych i telekomunikacyjnych. W czerwcu 2011 r. odeszła ostatnia klasa technika usług pocztowych i telekomunikacyjnych. Kolejne zmiany nastąpiły we wrześniu 2011 r., kiedy to ruszył technik logistyk i w 2013 r. – technik spedytor oraz technik eksploatacji portów i terminali. Dziś Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu to szkoła kształcąca młodzież w branży ekonomiczno-handlowej i transportowo - spedycyjno-logistycznej. Realizowane projekty zagraniczne podnoszą jakość i atrakcyjność kształcenia, przyczyniając się do stałego rozwoju ZSE w Radomiu. Z roku na rok placówce przybywa uczniów, a Szkoła jest ceniona w Radomiu i regionie.

Program uroczystości:
8.00 – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Stowarzyszenia Kupców Polskich w budynku przy ul. Traugutta 61
8.15 – Przemarsz do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Warneńskiej 10
9.00 – Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Tomasika
10.00 – Przemarsz do siedziby Szkoły przy ul. Wernera 22
10.30 – Odsłonięcie tablicy poświęconej Prefektowi Szkoły Bł. Ks. dr. Bolesławowi Strzeleckiemu
11.30 – Uroczystości w siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. 25 Czerwca 70
15.30 – Spotkanie absolwentów z dyrekcją i nauczycielami w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Wernera 22
19.00 – Bal absolwentów w Dworku Saskim przy ul. Limanowskiego 150

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft