Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-02; 16:18:52 | Radom
100 lat Zespołu Szkół Ekonomicznych
5 października odbędą obchody Jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych. Są one organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Kupców Polskich. Patronat nad uroczystościami objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

W 1918 r. została powołana Komisja Oświatowa Komitetu Obywatelskiego Ziemi Radomskiej, która powierzyła utworzenie Szkoły Handlowej Feliksowi Paschalskiemu. Naukę w Niższej Szkole Handlowej rozpoczęto dnia 1 września 1918 r. w budynku Szkoły Realnej, przy ulicy Traugutta 61 w Radomiu. Po przejęciu szkoły przez Stowarzyszenie Kupców Polskich, w roku 1923, przyjęła ona nazwę Szkoły Handlowej Męskiej Stowarzyszenia Kupców Polskich. W latach 30-tych zaczęto przyjmować dziewczęta i dodano w nazwie Męska i Żeńska. W latach II wojny światowej szkoła, pomimo prześladowań ze strony okupanta, funkcjonowała nadal. W Polsce Ludowej często zmieniała się struktura i nazwa instytucji. Finalnie w 1977 r. utworzono Zespół Szkół Ekonomicznych. W roku 1989 szkoła przeniosła swoją siedzibę z ul. Traugutta 61 do budynku przy ul. Wernera 22 w Radomiu. Od 2002 r. w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wchodziły: 3 – letnie Liceum Profilowane, 4-letnie Technikum oraz 2 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca sprzedawców. W technikum młodzież mogła uzyskać tytuł: technika ekonomisty, handlowca, usług pocztowych i telekomunikacyjnych. W czerwcu 2011 r. odeszła ostatnia klasa technika usług pocztowych i telekomunikacyjnych. Kolejne zmiany nastąpiły we wrześniu 2011 r., kiedy to ruszył technik logistyk i w 2013 r. – technik spedytor oraz technik eksploatacji portów i terminali. Dziś Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu to szkoła kształcąca młodzież w branży ekonomiczno-handlowej i transportowo - spedycyjno-logistycznej. Realizowane projekty zagraniczne podnoszą jakość i atrakcyjność kształcenia, przyczyniając się do stałego rozwoju ZSE w Radomiu. Z roku na rok placówce przybywa uczniów, a Szkoła jest ceniona w Radomiu i regionie.

Program uroczystości:
8.00 – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Stowarzyszenia Kupców Polskich w budynku przy ul. Traugutta 61
8.15 – Przemarsz do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Warneńskiej 10
9.00 – Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Tomasika
10.00 – Przemarsz do siedziby Szkoły przy ul. Wernera 22
10.30 – Odsłonięcie tablicy poświęconej Prefektowi Szkoły Bł. Ks. dr. Bolesławowi Strzeleckiemu
11.30 – Uroczystości w siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. 25 Czerwca 70
15.30 – Spotkanie absolwentów z dyrekcją i nauczycielami w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Wernera 22
19.00 – Bal absolwentów w Dworku Saskim przy ul. Limanowskiego 150

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft