Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-02; 21:42:38 | Radom
Minister środowiska przedstawił założenia programu "Czyste powietrze"
O działaniach ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza mówił w Radomiu Henryk Kowalczyk, minister środowiska, który najpierw, z Wojciechem Skurkiewiczem spotkał się z dziennikarzami, a następnie radomianami.

W ramach rządowych działań został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków. - Koncentruje się on na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji - tłumaczył w Radomiu, minister Kowalczyk. - Ten wyjątkowy i niezwykle potrzebny program wymaga teraz promocji, żeby dotrzeć z nim do wszystkich potrzebujących - dodał.

Wiceminister MON, Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że chociaż znajdujemy się u progu października, w Radomiu mieliśmy pierwszy alarm smogowy. - Dlatego w moim programie, jako kandydata na prezydenta miasta, treści dotyczące ochrony klimatu i poprawy jakości powietrza są szczególnie ważne. Władze Radomia nie mogą się obrażać na rząd i nie przyjmować środków finansowych, które na ten cel daje - mówił podczas konferencji prasowej. - Każdy dom jednorodzinny może być ocieplony dzięki temu programowi, każdy piec może być wymieniony, a okna czy drzwi mogą być wymienione na energooszczędne. Zachęcamy radomian, żeby składali wnioski i chętnie skorzystali z tego programu - dodał.

Nabór wniosków do programu ruszył 19 września. W Polsce złożonych zostało już ponad dwa tysiące wniosków. - Najwygodniej złożyć wniosek w wersji elektronicznej. Jeżeli ktoś ma problem z wypełnieniem wniosku, może skorzystać z pomocy urzędników w radomskim Oddziale WFOŚ, który znajduje się w budynku Lasów Państwowych przy ul. 25 Czerwca.

Następnie odbyły się dwa spotkania promocyjne, podczas których radomianie mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi programu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


fot. Fanpage Wojciecha Skurkiewicza
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft