Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-03; 13:46:12 | Radom
Podsumowanie działań „NURD”
Na terenie województwa mazowieckiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ujawnili w poniedziałek 362 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym m.in. nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych - 20, nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych - 15; 84 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerami, w tym m.in. nieprawidłowe oświetlenie - 29, jazda wzdłuż przejścia dla pieszych - 36 oraz 229 wykroczeń popełnionych przez pieszych, w tym m.in. niestosowanie się do sygnalizacji świetnej - 8, przechodzenie w miejscach niedozwolonych - 151.

Należy zauważyć, że 151 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety są to osoby, które są bardzo narażone na to, aby stać się ofiarą wypadku drogowego. Dla policjantów największym sukcesem podczas działań byłaby sytuacja, w której nie byłoby popełnionych wykroczeń. Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym - asp. sztab. Robert Ziembicki.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft