Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-04; 08:52:11 | Przysuski
I Ty kiedyś będziesz seniorem...
Policjantka z przysuskiej komendy rozmawiała o zagrożeniach z członkami Klubu Seniora w Przysusze. Podczas spotkania zwróciła uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz oszustwa, na które narażeni są najczęściej seniorzy. To kolejne działania policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

Przysuscy policjanci realizując program „I Ty kiedyś będziesz seniorem” spotykają się z seniorami, aby uwrażliwić ich na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjantka edukowała seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomniała metody, jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Upowszechniano również wiedzę na temat „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Ta ostatnia wzbudziła tak ogromne zainteresowanie, że policjantka instalowała aplikację na telefonach seniorów.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjantka przypomniała o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach.

Na zakończenie spotkania policjantka przekazała uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały i broszury informacyjne, w ramach programu profilaktycznego „I Ty kiedyś będziesz seniorem” - informuje asp. Aneta Wilk.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft