Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-12; 11:02:17 | Kultura
Bogaty tydzień w MBP
Od poniedziałku Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na liczne, interesujące imprezy zarówno w głównej siedzibie, jak i placówkach filialnych

W poniedziałek, 15 października o godz. 12.30 w Bibliotece Głównej otwarta zostanie wystawa "Jerzy i przyjaciele" prezentująca twórczość Jerzego Ratyńskiego, stypendysty fundacji Polish Orphans Charity, i osób niepełnosprawnych uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

We wtorek, 16 października o godz. 10.30 w filii nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) odbędą się Urodziny Książkowego Misia – zajęcia literacko-plastyczne, które poprowadzi Aleksandra Michalska.

W środę, 17 października o godz. 17.00 w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) odbędzie się Spacer po Radomiu. W programie imprezy film Andrzeja Mędrzyckiego „Szkice radomskie” oraz recytacja wierszy o Radomiu w wykonaniu aktorów sceny senioralnej teatru "Proscenium" działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej pod kierunkiem Izabelli Mosańskiej.

18 października o godz. 10.00 (filia nr 16, ul. Barycka 2) Bibliotek zaprasza na spotkanie realizowane w ramach cyklu Pokój Pełen Opowieści. Spotkanie Żołnierze jej królewskiej mości - czytania umiejętności w oparciu o książkę Mój Pierwszy alfabet Elżbiety Wasiuczyńskiej poprowadzi Dorota Kowalik-Nienartowicz.

17 października Biblioteka startuje z nowym cyklem spotkań. O godz. 11.00 w Bibliotece Głównej odbędzie się pierwsza odsłona Dziwnych historii książki. Opowieść w odcinkach. Spotkanie pierwsze zatytułowane będzie: Nietypowe zastosowanie książki (książka jako materiał działań artystycznych). Spotkania adresowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych. Prelekcje będą skupione wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektów funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Prowadzenie: Marta Trojanowska.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft