Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-12; 19:00:59 | Radom
Port Lotniczy Radom ma inwestora
Zmiana właściciela Portu Lotniczego Radom staje się faktem. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przelało na konto syndyka pieniądze za jego przejęcie.

Do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek o wyrażenie zgody na przekazanie zarządzania lotniskiem PPL-owi. - Przez całą kadencję starałem się pozyskać dla Portu Lotniczego Radom branżowego inwestora. To się udało. Dotrzymałem słowa. Podziękowania za współpracę należą się tu marszałkowi Adamowi Bielanowi. Teraz wszystko w rękach PPL-u, który w każdej chwili będzie mógł rozpocząć inwestycję. Mocno trzymamy kciuki i będziemy się bacznie przyglądać całemu procesowi inwestycyjnemu. Mam nadzieję, że wszystkie deklaracje, które w ostatnich miesiącach słyszeliśmy od prezesa Mariusza Szpikowskiego będą realizowane. Mamy świadomość, że ten port może się stać biegunem wzrostu gospodarczego dla Radomia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Z chwilą podpisania umowy pomiędzy syndykiem, a PPL-em, na nabywcę przejdą wszelkie uprawnienia jako zarządzającego lotniskiem, w tym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft