Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-31; 15:57:06 | Radom
Poradnie dziecięce przy ulicy Lekarskiej po remoncie
Zakończyła się przebudowa i generalny remont poradni dziecięcych przy ulicy Lekarskiej.

- To kolejne poradnie specjalistyczne odnowione w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej oddaliśmy do użytku nową Poradnię Dermatologiczną, Kardiologiczną, Gastroenterologiczną i Zakład Diagnostyki Obrazowej. Prace pozwoliły na zdecydowaną poprawę warunków, w których przyjmowani są mali pacjenci. Budynek jest przyjazny dla dzieci. Zrobiło się jasno, kolorowo, został zorganizowany kącik zabaw z telewizorem. Chcemy, aby nasi mali pacjenci, którzy potrzebują opieki lekarskiej, ale także i ich rodzice byli przyjmowani w wygodnych pomieszczeniach o odpowiednim standardzie. Dzięki remontowi zdecydowanie poprawił się też komfort pracy personelu szpitala – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W ramach przeprowadzonych prac przebudowano wnętrze poradni, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, podłogi, instalację centralnego ogrzewania, system wentylacji, a także zainstalowano nowe oświetlenie. – Od wielu lat ta poradnia wymagała remontu. Chciałbym podziękować władzom szpitala, władzom Radomia i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta poradnia wygląda tak jak teraz. Przypomnę, że jest ona jedyną kompleksową poradnią w naszym mieście. Pod szyldem poradni specjalistycznych dla dzieci i młodzieży mieści się szereg poradni. Jest to poradnia kardiologii, pulmonologii, nefrologii, okulistyki dla dzieci. Jest też punkt konsultacyjny szczepień i jest to bardzo ważna placówka, ponieważ niejednokrotnie dzieci nie mogą być szczepione w warunkach poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Na pewno także personelowi poradni będzie się pracowało łatwiej – mówi dr Zbigniew Dziwisz, kierownik Oddziału Dziecięcego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W ubiegłym roku w poradniach dla dzieci i młodzieży przyjęto prawie 7,5 tysiąca pacjentów. Z punktu szczepień korzystają też seniorzy podczas cyklicznych szczepień przeciwko grypie. Każdego roku jest to około 3 500 osób. Koszt prac związanych z przebudową pomieszczeń poradni to około 1,5 mln zł.

Jak zaznacza wiceprezydent Jerzy Zawodnik to nie koniec inwestycji w budynku przy ulicy Lekarskiej. – Kilka dni temu szpital ogłosił przetarg na przebudowę pomieszczeń na parterze budynku z przeznaczeniem na rejestrację, poczekalnię oraz szatnie. Otwarcie ofert nastąpi 8 listopada. W planach mamy też remont poradni stomatologicznych – zapowiada wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

źródło: UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft