Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-02; 07:28:23 | Radom
Kwesta na cmentarzu potrwa do soboty
Także w piątek i sobotę kontynuowana będzie 35. kwesta na radomskim Cmentarzu Rzymskokatolickim

- Tegoroczna kwesta potrwa do soboty, 3 listopada. Kwestujemy w godz. 9-15. Bardzo liczymy na hojny udział w kweście; kwestarzy i darczyńców, aby w 2019 roku kontynuować dzieło renowacji zabytkowych nagrobków, na jednej z najstarszych i najpiękniejszych nekropolii polskich. Zapowiada nam się znakomita pogoda w ciągu tych dni, dlatego bardzo prosimy osoby odwiedzające cmentarz i groby bliskich, aby na chwilę zatrzymywały się, przy już odrestaurowanych nagrobkach, przez społeczny Komitet i wspomogły wielkie dzieło kolejnych renowacji - mówi Sławomir Adamiec, zastępca przewodniczącego Komitetu.

W ciągu 23 lat działalności i dotychczasowych 34 kwest, Komitet zebrał ponad 620 tys. zł. Dzięki zebranym środkom społecznikom udało się odnowić 21 nagrobków. W tym roku dawny blask odzyskał (kosztem 26,5 tys. zł.) piękny neogotycki pomnik (1876r.) ks. Mikołaja Kobierskiego (ur.24.09.1804r.+24.02.1876r.), proboszcza radomskiej parafii farnej, który aktywnie wspierał powstańców styczniowych. Komitet zdecydował się na odnowę pomnika, chcąc w ten sposób uczcić 100. rocznicę niepodległości Polski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft