Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-02; 07:28:23 | Radom
Kwesta na cmentarzu potrwa do soboty
Także w piątek i sobotę kontynuowana będzie 35. kwesta na radomskim Cmentarzu Rzymskokatolickim

- Tegoroczna kwesta potrwa do soboty, 3 listopada. Kwestujemy w godz. 9-15. Bardzo liczymy na hojny udział w kweście; kwestarzy i darczyńców, aby w 2019 roku kontynuować dzieło renowacji zabytkowych nagrobków, na jednej z najstarszych i najpiękniejszych nekropolii polskich. Zapowiada nam się znakomita pogoda w ciągu tych dni, dlatego bardzo prosimy osoby odwiedzające cmentarz i groby bliskich, aby na chwilę zatrzymywały się, przy już odrestaurowanych nagrobkach, przez społeczny Komitet i wspomogły wielkie dzieło kolejnych renowacji - mówi Sławomir Adamiec, zastępca przewodniczącego Komitetu.

W ciągu 23 lat działalności i dotychczasowych 34 kwest, Komitet zebrał ponad 620 tys. zł. Dzięki zebranym środkom społecznikom udało się odnowić 21 nagrobków. W tym roku dawny blask odzyskał (kosztem 26,5 tys. zł.) piękny neogotycki pomnik (1876r.) ks. Mikołaja Kobierskiego (ur.24.09.1804r.+24.02.1876r.), proboszcza radomskiej parafii farnej, który aktywnie wspierał powstańców styczniowych. Komitet zdecydował się na odnowę pomnika, chcąc w ten sposób uczcić 100. rocznicę niepodległości Polski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft