Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-02; 07:36:58 | Kultura
Promocja albumu „Radom 1918-2018”
„Radom 1918-2018” - to tytuł albumu, którego promocja odbędzie się w sobotę o godzinie 14.00 w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego. Publikacja powstała z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W albumie można znaleźć wiele unikatowych fotografii i dokumentów obrazujących m.in. historię Radomia począwszy od czasów I wojny światowej po czasy współczesne. Jeden z rozdziałów jest poświęcony Republice Radomskiej. To historia przejęcia kontroli nad miastem już 2 listopada 1918 roku. Publikacja pokazuje nie tylko ważne wydarzenia, ale też ludzi, którzy walczyli o niepodległość i w różny sposób angażowali się w rozwój miasta. W kolejnych rozdziałach można znaleźć wiele archiwalnych materiałów z czasów II wojny światowej, okresu PRL i walki o wolność, a całość zamyka prezentacja najnowszej historii i współczesnego Radomia.

Publikację przygotowano we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Radomia oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego. O historii Radomia napisali Przemysław Bednarczyk, Mariusz Król, Krzysztof Głowacki oraz Sebastian Piątkowski. Współautorami albumu są Archiwum Państwowe oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Album będzie można otrzymać podczas promocji wydawnictwa. Liczba egzemplarzy jest ograniczona - informuje radomski magistrat.Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft