Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-02; 11:04:30 | Radom
Radomski Rower Miejski – zakończenie sezonu
W piątek, 2 listopada, ostatni dzień w tym roku można wypożyczać rowery miejskie w Radomiu. O północy system zostanie wyłączony. Radomski Rower Miejski na ulice powróci 1 kwietnia.

Kończy się drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. Od uruchomienia na wiosnę ubiegłego roku radomianie wypożyczyli rowery już niemal 275 tysięcy razy. Z systemu korzysta już ponad 17 tysięcy osób.
- Za nami drugi sezon, który znów potwierdził, że Rower Miejski był w Radomiu potrzebny. Na pewno są osoby, które wypożyczają rowery tylko do celów rekreacyjnych, ale wiem też, że bardzo wielu radomian korzysta z nich regularnie dojeżdżając na przykład do szkoły czy do pracy. My natomiast systematycznie staramy się poprawiać jakość infrastruktury dla rowerzystów. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście powstało 25 kilometrów dróg dla rowerów i wydzielonych pasów dla rowerzystów. Kolejnych 20 kilometrów powstanie w ramach projektu multimodalnego, na który otrzymaliśmy unijne dofinansowanie. Zależy mi na stworzeniu w ciągu kilku najbliższych lat Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy w równym stopniu zabezpieczyć potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W tym sezonie z radomskich rowerów skorzystano ponad 121 tysięcy razy. Średni czas jednego wypożyczenia wyniósł 20 minut i 6 sekund. Oznacza to, że łącznie rowery były w ruchu przez ponad 40 tysięcy godzin, co odpowiada aż 1685 dobom jazdy non stop!

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń 2018:
1. Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja
2. Traugutta/Dworzec PKP
3. Krasickiego-Zalew Borki

Najpopularniejsze trasy pokonywane Radomskim Rowerem Miejskim:
1. Limanowskiego/Pawia do Krasickiego-Zalew Borki
2. Krasickiego-Zalew Borki do Limanowskiego/Pawia
3. Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja do Traugutta/Dworzec PKP
4. Traugutta/Dworzec PKP do Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja
5. Żeromskiego/Zbrowskiego do Traugutta/Dworzec PKP

Radomski Rower Miejski to drugi największy system rowerowy na Mazowszu. Do dyspozycji użytkowników jest 27 stacji wypożyczeń i 270 rowerów, w tym tandemy i rowery familijne typu cargo. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie na stronie RadomskiRowerMiejski.pl. Kolejny sezon Radomskiego Roweru Miejskiego rozpocznie się 1 kwietnia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft