Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-03; 22:28:31 | Radom
Rekordowa kwesta na radomskim cmentarzu
Tegoroczna trzydniowa listopadowa kwesta na radomskim cmentarzu rzymskokatolickim w Radomiu, przyniosła dochód ponad 41 tys. zł. Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego składa podziękowanie za wszystkie datki, które trafiły na odnowę zabytkowych nagrobków.

- Jako Komitet i parafia św. Wacława (zarządca zabytkowej nekropolii rzymskokatolickiej w Radomiu), dziękujemy wszystkim, którzy choćby najmniejszą sumą wsparli renowację zabytkowych pomników na naszej ponad 200-letniej nekropolii. W tym roku uzyskaliśmy sumę 41 tys. i 10 zł. To znakomity wynik, drugi w historii zbiórek, po 2010r., kiedy do naszych puszek trafiło 50 tys. zł. Pieniądze z tegorocznej zbiórki pozwolą na uzupełnienie płatności za odnowę pomnika ks. Michała Kobierskiego i pozwolą nam na kolejnej renowacji w roku 2019. Szczególną wdzięczność kierujemy do wolontariuszy (180 osób), zbierających darowizny, a w sposób szczególny do młodzieży radomskich szkół, której w tym roku kwestowało aż 110 osób. Dla mnie osobiście, bardzo ważnym symbolem tej kwesty jest uczennica z XIII LO, która drugiego dnia samotnie kwestowała do ostatniej chwili, obok pomników katyńskich i dokładnie o godzinie 15, kiedy kończyliśmy kwestę, jako ostatnia oddała puszkę. To piękny przykład młodej, dumnej Polki i przykład dla młodego pokolenia, miłości Ojczyzny, szczególnie ważny w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To było naprawdę wzruszające – podsumował Sławomir Adamiec, zastępca przewodniczącego Zarządu SKOZCR w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


Źródło: Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft