Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-05; 10:40:47 | Kultura
Ciekawe otwarcie listopada w Bibliotece
Rozpoczęty, pierwszy pełny listopadowy tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie obfitował w wiele różnorodnych imprez.

Od 5 listopada w filii nr 16 (ul. Barycka 2) można oglądać wystawę prac Macieja Nienartowicza Nocniki – nokturny miasta. Maciej Nienartowicz to fotoelektronik. W cyklu nocniki ukazuje obrazy nocne, towarzyszące mu surowe formy miasta oraz elektroniki, łącząc je z miękkimi obrazami materii. Cykl powstał podczas zgłębiania nocnej formy miasta - samotnej i sobie pozostawionej. "Podczas nocnej podróży spotykałem osoby wyłącznie funkcjonujące nocą, nazwałbym je nocnikami. Każdy z nich miał swój powód, by funkcjonować nocą - od pani wyprowadzającej psa na długie spacery (bo tylko wtedy miała dla siebie samej czas) do pana żyjącego ciszą i światłami martwych witryn". Projekt trwał od kwietnia 2016 do lipca 2017 r. Autor swoją wrażliwość artystyczną rozwijał w Szkole Plastycznej im. Józefa Brandta w Radomiu. Obecnie działa w Ognisku Plastycznym.

O godz. 18 w filii nr 6, ul. Kusocińskiego 13 zaprezentowana zostanie wystawa fotografii Zygmunt Sobień (1934-2016).


We wtorek, 6 listopada o godz. 10 w filii nr 1, ul. Osiedlowa 9, spotkanie Jak dobrze mieć sąsiadów. To impreza czytelnicza oparta na motywach książki Ciary Flood, adresowana do najmłodszych dzieci w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie. Również we wtorek, tyle że o godz. 18 w Bibliotece Głównej, Małej Galerii RTF odbędzie się "Wspomnienie", czyli otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego

W środę, 7 listopada o godz. 17 w Bibliotece Głównej, ul. Piłsudskiego 12, sala 36. pod hasłem "Radomian drogi do Niepodległej", odbędzie się promocja wydawnictwa pokonferencyjnego, podsumowanie konkursu na scenariusz uroczystości szkolonej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez m. Radom z wykorzystaniem materiałów Radomskiej Biblioteki Cyfrowej, rozdanie nagród i inscenizacja nagrodzonego scenariusza. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu - zaprasza Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft