Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-06; 08:33:27 | Radom
Kolejne czynówki w Radomiu zakończone
Zakończyły się kolejne dwie inwestycje czynowe w Radomiu. Z nowych nawierzchni mogą korzystać już mieszkańcy oraz ich goście z bloku przy ulicy Maratońskiej 3 na Borkach, a także z domków znajdujących się przy odnodze ulicy Gospodarczej na Jeżowej Woli. Odbiory końcowe obydwu tych zadań odbyły się w ostatni poniedziałek października.

Dotychczasowe nawierzchnie chodników i parkingu przy Maratońskiej pamiętały jeszcze czasy budowy osiedla. Inwestycja obejmowała budowę jezdni dojazdowej wraz z chodnikami z kostki oraz miejsc parkingowych. Postawiono ponadto nowe latarnie. Prace kosztowały około 650 tysięcy złotych, a ich wykonawcą była wyłoniona w przetargu radomska firma Zbig-Bet.

Sięgacz ulicy Gospodarczej to jedyna droga dojazdowa do kilkunastu posesji pomiędzy główną drogą, a lasem. Była ona dotychczas gruntowa. Teraz jest tam kanalizacja deszczowa, asfaltowa jezdnia i chodniki z kostki. Zamontowano też oświetlenie. Wykonawcą inwestycji była firma Drogbud z Radomia. Wszystkie roboty kosztowały około 915 tysięcy złotych.

Możliwość budowy albo modernizacji ulic gminnych oraz dróg wewnętrznych, dla których gmina miasta Radomia jest zarządcą - przy współudziale finansowym mieszkańców lub innych użytkowników - istnieje już od ponad 20 lat. Może dotyczyć to wykonania trwałej nawierzchni jezdni z robotami towarzyszącymi, budowy chodników i wykonania miejsc parkingowych. Zakres inwestycji wynika z projektu ustalonego z zainteresowanymi mieszkańcami lub użytkownikami.

Źródło: MZDiK
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft