Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-06; 12:40:59 | Radom
System Informacji Miejskiej został rozbudowany
Prawie 160 nowych tabliczek Systemu Informacji Miejskiej z nazwami ulic, placów i rond pojawiło się w tym roku na terenie Radomia. Najwięcej takich oznaczeń zainstalowano ostatnio na osiedlu XV-lecia oraz na Gołębiowie II. W sumie tegoroczna rozbudowa systemu kosztowała około 125 tysięcy złotych.

Pierwsze nowe tabliczki SIM z nazwami ulic pojawiły się w Radomiu jesienią 2015 roku. Zgodnie z założeniami tegoż systemu, mają one granatowo-białą kolorystykę. Zawierają pełne nazwy ulic oraz placów, a także nazwy obszarów SIM uchwalone przez Radę Miejską w Radomiu. Podobnie jak w wielu innych miastach, na tabliczkach są również umieszczane numery posesji znajdujących się po tej samej stronie jezdni, po której jest to oznakowanie - na odcinku wyłącznie do najbliższego skrzyżowania z inną ulicą.

W poprzednich latach najwięcej tabliczek pojawiło się na Glinicach, Dzierzkowie oraz osiedlu Nad Potokiem, chociaż pojedyncze lokalizacje były też wyznaczone w kilkunastu innych dzielnicach. W tym roku uzupełniono oznakowanie SIM na Glinicach oraz rozbudowano system o osiedle XV-lecia i Gołębiów II. Dodatkowe tabliczki zostały zainstalowane też przy kilkunastu ulicach, które ostatnio zmieniły nazwy, między innymi przy Mazowieckiego, św. Brata Alberta, Stadnickiej, Stasieckiego, Jackiewiczowej i innych. Oznakowane zostały ponadto plac Ołdakowskiego na Plantach, rondo Kisielewskiego w Śródmieściu i kilka podobnych miejsc. Łącznie pojawiło się prawie 160 tablic w ponad 90 punktach Radomia.

W następnych latach System Informacji Miejskiej będzie sukcesywnie rozbudowywany. Wciąż jednak są przypadki dewastacji lub nawet kradzieży już zainstalowanych tablic. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje zatem do wszystkich mieszkańców, żeby wszelkie tego typu przypadki zgłaszali natychmiast na policję lub do Straży Miejskiej, co może pomóc w ujęciu wandali i złodziei na gorącym uczynku. O ewentualnych brakach w oznakowaniu SIM można natomiast informować Dział Czystości i Zieleni MZDiK przy ulicy Szewskiej 10 (telefon 48 386-91-65 albo e-mail: czystoscizielen@mzdik.pl).

Źródło: MZDiK
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft