Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-07; 09:43:46 | Radom
Trwa akcja czipowania psów
Do 30 listopada właściciele czworonogów z Radomia mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego znakowania psów. Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt.

Czipowanie umożliwia szybkie ustalenie właściciela zagubionego zwierzęcia. W przypadku jego znalezienia, można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu oraz błyskawicznie powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Dodatkową zaletą czipowania zwierząt jest możliwość podróżowania z psem po krajach Unii Europejskiej. W takim przypadku przy znakowaniu właściciel czworonoga otrzymuje dokument tzw. paszport psa.

Od początku trwania tegorocznej akcji, czyli od 9 kwietnia, zostało oznakowanych 201 psów. Warto zaznaczyć, że miasto pokrywa koszty zarówno zakupu czipa, jak i usługi weterynaryjnej.

Z możliwości bezpłatnego czipowania psów można skorzystać w trzech radomskich lecznicach weterynaryjnych. Zabiegi są wykonywane w:
• Przychodni Weterynaryjnej - Radomskie Centrum Małych Zwierząt, ul. Chrobrego 46 lok. 2;
• Przychodni Weterynaryjnej "Zwierzyniec", ul. Wyścigowa 3E;
• Centrum Zdrowia Zwierząt, Usługi Weterynaryjne ART- WET, ul. Miła 17.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnego oznakowania psa jest:
• wypełnienie przez właściciela psa wniosku o oznakowanie i rejestrację psa (druki wniosku są dostępne w zakładach leczniczych);
• okazanie aktualnego szczepienia psa przeciwko wściekliźnie;
• okazanie książeczki zdrowia psa celem dokonania przez lekarza weterynarii adnotacji jego oznakowania oraz wklejenia kodu kreskowego.

Po oznakowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE – ANIMAL.

Akcję bezpłatnego czipowania psów miasto prowadzi od 2012 roku. W sumie dzięki akcji zostało oznakowanych prawie 12 tysięcy czworonogów. W tym roku czipowanie potrwa do końca listopada. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft