Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-08; 03:10:48 | Radom
Dołącz do sztafety niepodległościowej
Sztafeta Rowerowa "Ogień Niepodległości" i rowerowa parada przejedzie przez Radom w najbliższy piątek, 9 listopada o godzinie 17.30.

Sztafeta "Ogień Niepodległości" to rowerowa inicjatywa związana ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy sztafety pobierają ogień z mogiły na cmentarzu w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką na Ukrainie (historycznego miejsca, gdzie w 1916 roku odbyła się strategiczna bitwa dla losów legionów) i wyruszają z nim w prawie 700 km trasę rowerową do Zgierza.

9 listopada sztafeta dojedzie do Radomia. - O 17:30 rozpoczniemy wspólną drogę z pl. Konstytucji 3 Maja na cmentarz przy ul. Limanowskiego. Ogień będzie eskortowany przez radomskich harcerzy, retrocyklistów i wszystkich chętnych mieszkańców miasta na rowerach. Ogień zostanie złożony na kwaterze legionistów o godzinie 18 - informuje Łukasz Wykrota ze Stowarzyszenia Sprężyści.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft