Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-08; 03:10:48 | Radom
Dołącz do sztafety niepodległościowej
Sztafeta Rowerowa "Ogień Niepodległości" i rowerowa parada przejedzie przez Radom w najbliższy piątek, 9 listopada o godzinie 17.30.

Sztafeta "Ogień Niepodległości" to rowerowa inicjatywa związana ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy sztafety pobierają ogień z mogiły na cmentarzu w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką na Ukrainie (historycznego miejsca, gdzie w 1916 roku odbyła się strategiczna bitwa dla losów legionów) i wyruszają z nim w prawie 700 km trasę rowerową do Zgierza.

9 listopada sztafeta dojedzie do Radomia. - O 17:30 rozpoczniemy wspólną drogę z pl. Konstytucji 3 Maja na cmentarz przy ul. Limanowskiego. Ogień będzie eskortowany przez radomskich harcerzy, retrocyklistów i wszystkich chętnych mieszkańców miasta na rowerach. Ogień zostanie złożony na kwaterze legionistów o godzinie 18 - informuje Łukasz Wykrota ze Stowarzyszenia Sprężyści.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft