Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-08; 03:28:31 | Edukacja
Europejskie szkoły uczą się od nas
Nowy rok szkolny to nowe pomysły i nowe wyzwania. To również czas na podsumowania i wnioski. W PSP Nr14 Integracyjna im. Jana Pawła II
w Radomiu zakończyły się właśnie działania związane z realizacją dwóch projektów wymiany młodzieży Erasmus +.


Celem pracy w projekcie Stay in school your job will be cool było zapobieganie przedwczesnemu porzucaniu nauki przez uczniów z niekorzystnych środowisk, uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Celem realizacji projektu Hands in Hands było poznanie uniwersalnego języka: języka ciała poprzez teatr, gry i zabawy naszych dziadków, taniec.

To były niesamowite dwa lata pracy, które w znaczny sposób wpłynęły na postrzeganie Europy. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, nawiązali nowe znajomości i kontakty międzynarodowe. Nastąpiła poprawa komunikacji w języku angielskim, przełamanie nieśmiałości i bariery językowej.

Ponadto przez ostatnie miesiące dużą grupa nauczycieli kształciła się i rozwijała swoje umiejętności podczas różnych kursów w krajach europejskich (m.in. na Cyprze, Malcie, Irlandii) w ramach realizacji projektu POWER SE. Wszystkie te działania obecnie owocują kolejnymi pomysłami na ciekawe zajęcia (lekcyjne i pozalekcyjne) wzbogacone nowo poznanymi metodami pracy.

W związku z tym, że widoczne jest duże zainteresowanie realizacją projektów międzynarodowych Erasmus +, 29.10.2018 r., w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II została zorganizowana konferencja pt. „Erasmus + i POWER w twoje szkole”. Spotkanie przeznaczone było dla przedstawicieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic, którzy chcieliby realizować lub obecnie realizują projekty europejskie w swojej placówce. Na konferencję przybyło wiele osób, które dzieliły się swoimi pomysłami, problemami i sukcesami związanymi działaniami europejskimi. Uczestnicy konferencji, którzy dopiero planują pracę w projektach, zdobyli cenne wskazówki i rady dotyczące poszukiwania partnerów do projektu oraz pisania wniosków (akcja KA1 i KA2).

Zawiązała się nieformalna grupa miłośników projektów Erasmus +, która planuje kolejne spotkanie w celu wymiany doświadczeń – tym razem już w innej placówce na terenie Radomia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft