Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-28; 09:46:02 | Kultura
Ferency i Pilch. Wyjątkowy spektakl we Wsoli
Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz wystąpią w najbliższą niedzielę, 2 grudnia, w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spektakl „Dziennik przebudzenia” oparty jest na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha. Początek – wyjątkowo - o godzinie 16.00.

„Dziennik przebudzenia” to artystyczne zderzenie świetnej prozy Jerzego Pilcha i aktorskiego kunsztu Adama Ferencego i Joanny Kosierkiewicz. To pełna celnych ripost opowieść o życiu, na które składa się szereg małych, często zabawnych zdarzeń. Czy zdarzyło się Wam na przykład wyjść na miasto w butach nie od pary? I w dodatku - zadawać szyku w gościach?

Kwitowane przez publiczność śmiechem anegdoty o pomylonych butach łączą się w spektaklu z refleksjami o literaturze i płynącą podskórnie przejmującą opowieścią o poszukiwaniu zrozumienia i kontaktu z drugą osobą. Dla bohatera spektaklu, kreowanego przez Adama Ferencego, tą drugą osobą jest jego asystentka, grana przez Joannę Kosierkiewicz. Ale, jak zauważał w recenzji tego spektaklu Tomasz Miłkowski (http://www.aict.art.pl/2017/04/11/przebudzenie/), ważny jest ktoś jeszcze, ktoś nie do końca zdefiniowany. Może muza, może ideał, a może… śmierć?

W kontakcie z drugą osobą, młodą kobietą, spowolnione wcześniej i pokiereszowane życie głównego bohatera znów nabiera barw. Spektakl staje się wypowiedzią na temat ostatnich uczuć i spraw ostatecznych, traktowanych jednak z Pilchowskim ironiczno-sarkastycznym humorem.

Zabawny, barwny i inteligentny styl pisania Pilcha został mistrzowsko przeniesiony na scenę przez Adam Ferencego i Joannę Kosierkiewicz.
Towarzyszące przedstawieniu wizualizacje z pogranicza jawy i snu podkreślają akcję i nadają jej specyficzny nastrój.
Spektakl odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, 2 grudnia, wyjątkowo o godz. 16.00.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta (kierunek: Michałów), zbiórka o godz. 15.20. Powrót po spektaklu, około godz. 17.30.

Spektakl prezentowany jest w ramach cyklu „Słowo i reszta” współorganizowanego przez Fundację Instytut Gombrowiczowski oraz Muzeum Witolda Gombrowicza. Cykl dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft