Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-30; 14:48:07 | Radom
Radni PiS-u: - Mamy prawo pytać, jak są wydawane pieniądze mieszkańców Radomia
- Nie ma naszej zgody na żonglowanie kwotami na potrzeby robienia polityki. Niewiadomych jest zbyt wiele - mówili na konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do wydarzeń podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Radomiu

Konferencja dotyczyła nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, której głównym elementem był temat dotyczący emisji obligacji na kwotę 39,5 mln zł. - Prezydent kilka dni wcześniej został poproszony przez przewodniczącą Rady Miejskiej Kingę Bogusz o przedstawienie szczegółowej sytuacji finansowej miasta. Podczas sesji Radosław Witkowski zaprezentował radnym oraz wszystkim na sali wyłącznie kilka slajdów, które dotyczyły finansów bieżącego roku. Została zaprezentowana m.in. kwota ponad 145 mln zł. jako ta, która jest niezbędna do zabezpieczenia wydatków do końca roku. Radosław Witkowski zapewnił, że dochody miasta wyniosą w tym okresie ponad 109 mln. Równanie przedstawione wskazywało jakoby brakowało dokładnie 39,5 mln. zł. - tłumaczyli w piątek Dariusz Wójcik, Łukasz Podlewski, Mateusz Kuźmiuk i Marcin Majewski.

- Prezydent stwierdził, że "to jest tylko papier”. Papier wszystko przyjmie. Dlatego prosiliśmy o uszczegółowienie tych kwot. Niestety bezskutecznie. W środę radni otrzymali wstępne wyliczenia, w dniu wczorajszym kolejne. Wg wyliczeń z tabelki w rubryce „inne” znajdujemy kwotę ponad 28 mln. Czy zachowanie prezydenta, który przychodzi na tak ważną sesję z kilkoma slajdami i niczym więcej. Który nie wie na co będzie spożytkowana kwota 145 mln. jest poważne? Prezydent wiele razy mówi o uczciwości, odwadze obywatelskiej, szacunku do urzędu i współpracy. Jak można mówić o szacunku do radnych czy do urzędu, jeżeli prezydent nie wie na co wyda 145 mln zł do końca roku? Jednego dnia są to wynagrodzenia, drugiego odpady komunalne, trzeciego autobusy, co będzie jutro?? Zabraknie na szkolenie we Lwowie, na fotografa za 36 tys. zł, na „badanie potrzeb radomian” za kilkaset tysięcy? Bo na to pieniądze prezydent miał na początku roku. To może właśnie trzeba mieć odwagę obywatelską i powiedzieć na co przez cały rok wydawał? - mówili radni PiS-u.

- Prezydent nie zrealizował większości poprawek, które radni PiS wpisali do budżetu. Dlatego zasłanianie się, że na to wydał pieniądze jest po prostu nieprawdą. Nie zrealizował dochodów majątkowych, m.in. z planowanej sprzedaży majątku. Nie może teraz zasłaniać się obligacjami, gdy nie zrealizował budżetu po stronie dochodu. Nie zrealizował także zapowiadanych inwestycji. Na co więc wydał środki, które były zapisane w budżecie. To nie są pieniądze Radosława Witkowskiego czy PiS-u to są pieniądze radomian i mamy prawo pytać i żądać odpowiedzi, jak i na co są wydawane. Nie ma naszej zgody na taką politykę, którą uprawia prezydent miasta. Nie ma naszej zgody na żonglowanie kwotami na potrzeby robienia polityki. Będziemy pytać, będziemy pilnować realizacji budżetu i inwestycji, bo niewiadomych jest zbyt wiele - podsumowali.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft