Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-12-03; 09:41:17 | Radom
Młodzież wyśmienicie bawiła się na balu #WOLNOŚĆ
Ponad 750 osób wzięło udział w tegorocznym Balu Andrzejkowym, który nosił nazwę #WOLNOŚĆ. - Uczciliśmy w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreśla ks. Krzysztof Bochniak, jeden z organizatorów zabawy.

W tym roku młodzież bawiła się w PSP nr 10. - Bal rozpoczęliśmy hymnem i wspólnie zatańczonym polonezem. Zabawa na parkiecie trwała do 23:30. W międzyczasie można było zjeść pyszne potrawy. Pan Jezus był obecny z nami cały ten czas - w kaplicy, gdzie można było go adorować cały bal oraz przystąpić do sakramentu pokuty. Wydarzenie zakończyliśmy wspólna adoracją o północy - relacjonuje ks. Bochniak.

Głównymi organizatorami była Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej wraz z ks. Krzysztofem Bochniakiem. Przygotowania balu trwały cały rok, jednak najintensywniejszy był ostatni tydzień - od czwartku w przygotowanie balu zaangażowało się wielu wolontariuszy i animatorów. - Naszymi wspólnymi siłami doprowadziliśmy to niesamowite wydarzenie w duchu nowej kultury do końca! – podkreśla Asia Puk.

- Była wspaniała atmosfera. Super było patrzeć jak młodzi ludzie się bawią. Nikt nie mógł czuć się samotny, wszyscy przez wspólną zabawę szybko nawiązywali relacje. Po niemal siedmiu godzinach tańca i zabawy nadszedł czas na podsumowanie adoracją Najświętszego Sakramentu, dzięki czemu z pełnym spokojem mogliśmy przejść w czas oczekiwania na przyjście na świat Jezusa Chrystusa – relacjonuj Dominik Stuleblak, jeden z uczestników zabawy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft