Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-12-04; 14:43:48 | Radom
Dzieci w walce ze smogiem
Edyta Sułkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomiu otrzymała drugą nagrodę za wiersz w XVI edycji konkursu ekologicznego "Bądź świadomy - walcz ze smogiem!". Wyróźnienia otrzymały Alicja Lizanowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku za plakat ekologiczny i Natalia Gogacz z PSP nr 33 w Radomiu za komiks

Konkurs skierowany był do uczniów z mazowieckich szkół podstawowych. Wzięło w nim udział ponad 1300 uczniów z 450 placówek. - Smog to dziś poważny problem, a jakość powietrza na Mazowszu pozostawia wiele do życzenia. Spaliny samochodowe czy też złej jakości opał powodują, że do atmosfery dostają się trujące substancje, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, jak duże znaczenie zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych ma ich postawa. Stąd pomysł na realizację tego konkursu - podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie plakatu ekologicznego z hasłem, a uczniów klas IV-VI - komiksu. Natomiast uczniowie klas VII-VIII musieli napisać wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki. W nadesłanych pracach dzieci przedstawiały nie tylko problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem powietrza, ale też jego skutki. Wskazywały również działania, jakie należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza spowodowane przez gospodarstwa domowe.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft