Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-12-05; 14:16:52 | Radom
W Radomiu uruchomione zostaną linie nocne
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od dnia 8 grudnia 2018 roku (sobota) od godziny 0:00 zostaną uruchomione linie nocne N1 i N2, kursujące w godzinach około 23:00-5:00. Możliwości przesiadek między obiema liniami będą zapewnione przy dworcu PKP.

Nowe linie nocne mają zapewnić obsługę komunikacyjną większej części Radomia w porównaniu z trasami linii 7 i 9 (kursujących dotychczas przez całą dobę). Należy jednak pamiętać, że całonocna obsługa prawie wszystkich części miasta nie jest możliwa, dlatego ogranicza się ona jedynie do najważniejszych ciągów.

Autobusy nowych linii N1 i N2 będą kursowały niżej wymienionymi trasami.
Linia N1
Os. Prędocinek, św. Brata Alberta, Młodzianowska, Jana Pawła II, aleja Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Aleksandrowicza, Józefów / Szpital.

Józefów / Szpital, Aleksandrowicza, Mieszka I, Królowej Jadwigi, zawracanie na pętli Os. Michałów, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, aleja Grzecznarowskiego, Jana Pawła II, Młodzianowska, św. Brata Alberta, Armii Krajowej, Os. Prędocinek.

Linia N2
Os. Południe, Sycyńska, Czarnoleska, Wierzbicka, Łukasika, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Traugutta, Żeromskiego, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żeromskiego, Zbrowskiego, Katowicka, Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego , Paderewskiego, Sempołowskiej, Os. Gołębiów II / Sempołowskiej.

Os. Gołębiów II / Sempołowskiej, Sempołowskiej, zawracanie na rondzie Urbanowicza, Sempołowskiej, Paderewskiego, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Andersa, zawracanie na pętli Os. Gołębiów I, Andersa, Struga, Szklana, Katowicka, Zbrowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Wałowa, Lekarska, Tochtermana, Traugutta, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Limanowskiego, Wierzbicka, Czarnoleska, Sycyńska, Os. Południe.

Uwaga! Na przystankach Dworzec PKP 01, 03 i 05 (zlokalizowanych na placu Dworcowym) będą możliwe przesiadki. Autobusy będą tam miały kilkuminutowe rozkładowe postoje, co umożliwi pasażerom przesiadanie się z linii N1 do N2 i odwrotnie (w dowolnych relacjach). Odjazdy z tego miejsca w kierunku wszystkich czterech pętli końcowych będą bowiem wykonywane o takich samych godzinach!

W autobusach linii nocnych N1 i N2 będzie obowiązywała taryfa miejska (ceny biletów, uprawnienia do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych oraz regulamin przewozu będą takie same jak w autobusach wszystkich linii dziennych).

W związku z uruchomieniem powyższych linii nocnych kursowanie linii 7 i 9 zostanie ograniczone do godzin od około 5:00 do 23:00 (nie będą to już linie całodobowe). W celu zapewnienia dojazdu do dworca PKP z tych rejonów miasta, które nie będą obsługiwane przez nowe linie nocne, utrzymane będzie funkcjonowanie wybranych porannych kursów autobusów innych linii miejskich, wykonywanych do tej pory w godzinach około 3:30-5:30 (ich rozkłady częściowo ulegną korektom).

Uwaga! W nocy z 7 na 8 grudnia 2018 roku (z piątku na sobotę) autobusy
miejskie linii 7 i 9 wykonają wszystkie swoje kursy, które rozpoczynają się przed północą. Ostatnie rozkładowe odjazdy będą zrealizowane o następujących godzinach: linia 7 - z pętli Os. Południe o godzinie 23:50, z pętli Os. Michałów o godzinie 23:50; linia 9 - z pętli Os. Gołębiów I o godzinie 23:57, z pętli Os. Prędocinek o godzinie 23:59. Tej nocy pierwsze rozkładowe
odjazdy linii N1 i N2 zostaną zrealizowane o następujących godzinach: linia N1 - z pętli Józefów / Szpital o godzinie 0:13, z pętli Os. Prędocinek o godzinie 0:23; linia N2 - z pętli Os. Gołębiów II / Sempołowskiej o godzinie 0:10, z pętli Os. Południe o godzinie 0:18. We wszystkie następne noce dla linii 7, 9, N1 i N2 będą już obowiązywały standardowe rozkłady.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft