Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-12-05; 21:39:49 | Radom
Oszustka okradła staruszkę
Kolejna naciągaczka i kolejna osoba, która nabrała się na sztuczki. O tym, że nie warto ufać nieznajomym przekonała się starsza kobieta z Radomia. Nieznajoma kobieta weszła do jej domu i zabrała oszczędności.

Co jakiś czas pojawiają się oszuści, którzy podając się za pracowników różnych instytucji, a nawet członków rodziny, okradają starszych ludzi. Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policjanci apelują o ostrożność: - Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Olsztyńskiej. Do mieszkania 84-latki weszła kobieta pod pretekstem wypełnienia jakiejś ankiety w sprawie podwyższenia emerytury. Następnie wykorzystując nieuwagę seniorki zabrała jej pieniądze i wyszła. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawę. - Apelujemy o ostrożność szczególnie do starszych osób i przypominamy, aby o każdej podejrzanej sytuacji niezwłocznie poinformować Policję - podkreśla Justyna Leszczyńska z KMP Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft