Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-12-06; 15:56:07 | Radom
Symbole Radomia w komplecie
Zakończył się montaż figurek przedstawiających symbole Radomia. Wśród czternastu produktów, z których słynął lub nadal słynie Radom znalazły się rowery, telefony, maszyny do pisania i szycia, pistolet VIS, buty, maska przeciwgazowa czy pudełko serka waniliowego.

„Piękniejsze Śródmieście – symbole naszego miasta w formie małej architektury” to projekt autorstwa Macieja Stępnikowskiego i Sebastiana Pawłowskiego zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. – To projekt, który w bardzo pozytywny sposób promuje nasze miasto. Wśród elementów małej architektury, które stanęły w centrum Radomia znajdują się produkty, z których Radom był i jest znany w całej Polsce. Nie wszyscy jednak wiedzą, że chociażby pistolet VIS czy buty Sofix to właśnie radomskie produkty. Myślę, że to bardzo ciekawe urozmaicenie przestrzeni publicznej z bardzo mocnym akcentem promocyjnym – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Wszystkie rzeźby przygotował Sławomir Micek - artysta, który jest autorem stolika Gombrowicza ustawionego na Placu Konstytucji 3 Maja. Odlewy zostały wykonane w skali jeden do jednego. Przy każdym z nich jest umieszczana tabliczka z opisem. Koszt wykonania wszystkich prac to niespełna 130 tysięcy złotych - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft