Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-02; 09:09:07 | Radom
Kolędowanie w kościele ewangelickim
Kolędy Świata w różnych odsłonach aranżacyjnych zaprezentują El'Brzeszczoteros oraz Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Radomia, podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia.

Tradycyjnie u progu roku odbędzie się muzyczne spotkanie w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Reja 7 w Radomiu. W tym roku zaplanowane zostało na niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.

El’Brzeszczoteros to grupa przyjaciół od lat związanych z muzyką, wokalistką jest Olga Nawara. Możemy usłyszeć ich na Apelach Młodych w Radomiu, wielu koncertach w ciągu roku czy tez usłyszeć w radomskiej katedrze na Mszach akademickich w każdą niedziele o 20:00. W swoim dorobku mają dwie płyty z kolędami w pięknych, niebanalnych aranżacjach.

Chór Ewangelicki im. O. Kolberga z Radomia powstał we wrześniu 2004 roku przy Parafii Ewangelicko–Augsburskiej w Radomiu. Jego założycielką i dyrygentką jest diakon Katarzyna Rudkowska. Początkowo chór działał w obrębie Parafii i Kościoła. W ciągu kilku lat chór powiększył swą liczebność. Rozpoczął regularną działalność koncertową nie tylko na terenie Parafii. Występował kilkakrotnie dla pacjentów radomskich szpitali, dla Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane, w radomskim Areszcie Śledczym, w Domach Pomocy Społecznej i Ośrodkach Kultury. Obecnie liczy sobie dwudziestu ośmiu chórzystów. W ciągu kilku ostatnich lat stał się też chórem ekumenicznym zrzeszający w sobie chórzystów z pięciu różnych Kościołów Chrześcijańskich z terenu Radomia i okolic.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft