Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-08; 10:07:24 | Kultura
Noworoczne bogactwo imprez w Bibliotece
Bibliotek Publiczna zaprasza na szereg wystaw, które prezentuje u progu 2019 roku.

W środę, 9 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy prac Henryka Sarny Sarna na polskich dróżkach. Wernisaż odbędzie się w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36).

Henryk Sarna (ur. 1933 r.) – malarz, który ma na swoim koncie imponujący dorobek artystyczny, w tym wiele wystaw indywidualnych i udział w wystawach zbiorowych. Tematyka jego szkiców i obrazów to przede wszystkim pejzaże, krajobrazy typowe dla wsi, miast i miasteczek, obiekty sakralne. Często bierze udział w plenerach środowiskowych. Szkicownik i blok akwarelowy są jego nieodłącznym ekwipunkiem. W 2018 r. minęło 70 lat jego artystycznej wędrówki, wystawa prezentowana w bibliotece jest więc szczególna, bo jubileuszowa. Prace na niej prezentowane zostały wykonane różnymi technikami: akwarela, gwasz, piórko, ale tematem wszystkich jest polski pejzaż.

11 stycznia o godz. 18:00 w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) odbędzie się otwarcie wystawy prac radomskich ikonografów i uczestników warsztatów ikonopisania prowadzonych w KLO im. św. Filipa Neri w Radomiu Spotkanie z ikoną

Od 2 stycznia natomiast w filii nr 16 (ul. Barycka 2) można oglądać wystawę fotografii otworkowej Kordiana Pawlaka Radom wyczarowany z pudełka

Ponadto Bibliotek zaprasza 10 stycznia, godz. 12.50, Filia nr 16, ul. Barycka 2 na spotkanie "Ja, inni, moje pasje i zarobki" z cyklu Akademia Zdrowia Forever. Poprowadzi je Lidia Krzyżyk-Chrząstek. Spotkanie zorganizowane dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej.

Natomiast w sobotę, 12 stycznia, godz. 12.00, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A warsztaty literackie "Od pierwszego słowa" poprowadzi Karolina Tkaczyk.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft