Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-09; 09:09:15 | Radom
Przed nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Kwesta na ulicach i koncert na placu Corazziego – tak będzie wyglądał niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu.

– Podczas 27. finału będziemy zbierać pieniądze na sprzęt niezbędny do wyposażenia specjalistycznych oddziałów dziecięcych. Wolontariusze będą kwestować już od godzin porannych, a my będziemy grać od godziny 14.30 na placu Corazziego – zapowiada szef sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk. Podczas koncertu wystąpią radomskie zespoły, m.in. JMS Band, Mistrz i Małgorzata czy Cichosza, a gwiazdą wieczoru będzie Reni Jusis, która wystąpi o godzinie 19.00. Na samym placu też będzie się wiele działo. Swój udział zapowiedzieli m.in. Sprężyści i Radomskie Klasyki.

W tegoroczny finał tradycyjnie włączyły się władze Radomia. - Szczególnie miło wspominamy ubiegłoroczny finał. W czasie radomskiej zbiórki udało się zebrać rekordową sumę ponad 336 tysięcy złotych. To tylko pokazało, że radomianie mają wielkie serce i potrafią je otwierać, żeby pomagać najmłodszym pacjentom. Dzięki temu udało się wyposażyć radomski szpital w niezbędny sprzęt medyczny, ratujący życie noworodków. Podczas tegorocznego finału bądźmy razem i zbierajmy kolejne pieniądze. Tym razem zdecydowałem o przekazaniu na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swojego szczęśliwego krawata, w którym zostałem zaprzysiężony jako prezydent miasta. Grajmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej mówi prezydent Radosław Witkowski.

W niedzielę na radomskich ulicach pojawi się prawie 350 wolontariuszy. - Planowane są także licytacje, które w tym roku odbędą się dzień wcześniej, czyli w sobotę od godziny 20.00 w restauracji Winowajcy. Mamy wiele ciekawych przedmiotów i każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Bartosz Bednarczyk.

W ramach radomskiego finału będzie też coś dla aktywnych. Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” organizuje w niedzielę Bieg WOŚP 2019 - Policz się z cukrzycą. - Jest to impreza w skali ogólnokrajowej organizowana po raz trzynasty. W Radomiu po raz pierwszy pobiegliśmy w zeszłym roku. Pobiegło 300 osób, a w tym roku mamy już zapisanych ponad 400 zawodników. Sądzimy, że docelowo wystartuje 450-500 osób. Limit czasu tego biegu jest tak skonstruowany, żeby także spacerowicze mogli się dołączyć. Biegniemy na dystansie 5 km. Będą dwie pętle, m.in. prowadzące przez tunel świetlny. Nie zabraknie pięknych medali i okolicznościowych koszulek dla uczestników. Piękna inicjatywa, więc warto wystartować – mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.

W ciągu kilkunastu ostatnich lat w Radomiu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę ponad 3 milionów złotych. W tym samym czasie do radomskich szpitali trafił sprzęt warty ponad 3,5 miliona złotych. 2018 rok był rekordowy, jeśli chodzi o wartość aparatury zakupionej dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szpital otrzymał sprzęt o wartości niemal 790 tysięcy złotych.

- W ubiegłym roku dostaliśmy dwa urządzenia wielofunkcyjne typu panda. Są to urządzenia potrzebne do reanimacji i resuscytacji noworodków. Dodatkowo są one wzbogacone o kardiomonitory, które rejestrują pracę serca noworodków, podają zapis EKG, a także mierzą saturację. Te urządzenia posiadają też funkcje pielęgnacyjne. Umożliwiają zmierzenie i zważenie dziecka bez konieczności przenoszenia go. Otrzymaliśmy również lampy do fototerapii, dzięki którym można skrócić pobyt noworodka na oddziale. Służą też do leczenia żółtaczki. Ponadto trafił do nas aparat Infant Flow do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków. Ze sprzętu korzystamy codziennie, co pokazuje, że żadna złotówka się nie zmarnowała – wylicza Bogusława Jemioł-Wojakowska, kierownik oddziału neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Dodatkowo na oddział dziecięcy szpitala w ubiegłym roku trafił m.in. ultrasonograf, który umożliwia wykonanie badań kardiologicznych u małych pacjentów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft