Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-09; 10:33:27 | Kultura
Grandioso wystąpi z koncertem noworocznym w radomskiej katedrze
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso zaprasza na koncert noworoczny zatytułowany "GRANDIOSO w KATEDRZE". Odbędzie się on w niedzielę, 13 stycznia o godz.17.

Koncert stanowi podsumowanie roku jubileuszowego 40-lecia istnienia zespołu, a także jest okazją do zebrania środków z przeznaczeniem na udział Orkiestry Grandioso w Mistrzostwach Świata w Calgary w 2019 roku. Młodzi muzycy mają połowę środków na wyjazd, ale całkowity koszt wyprawy 100-osobowego zespołu to około 600 tys. złotych.

Wstęp na imprezę wolny. - Podczas koncertu będzie prowadzona sprzedaż cegiełek oraz zbiórka do puszek na rzecz Orkiestry Grandioso - na zakup nut, strojów i wyjazdy na konkursy i festiwale.

Orkiestra Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego wykona utwory nawiązujące do okresu Bożego Narodzenia, nie zabraknie także popisów solistów jak i sekcji werblistek i tamburmajorek.

W koncercie usłyszymy Rapsodię Polską „ Orzeł Biały“ amerykańskiego kompozytora - Roberta Longfielda, wiązankę polskich kolęd „Polish Christmas Music“ w aranżacji holenderskiego kompozytora Johanna de Meij, Arię z Suity Barokowej Teda Huggensa, a także Little Drummer Boy, You rise me up, oraz Kolędę Afrykańską.

W dniu 20 stycznia natomiast Orkiestra Grandioso wystąpi z Koncertem Noworocznym w Oratorium przy ul. Grzybowskiej 22.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft