Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-09; 10:33:27 | Kultura
Grandioso wystąpi z koncertem noworocznym w radomskiej katedrze
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso zaprasza na koncert noworoczny zatytułowany "GRANDIOSO w KATEDRZE". Odbędzie się on w niedzielę, 13 stycznia o godz.17.

Koncert stanowi podsumowanie roku jubileuszowego 40-lecia istnienia zespołu, a także jest okazją do zebrania środków z przeznaczeniem na udział Orkiestry Grandioso w Mistrzostwach Świata w Calgary w 2019 roku. Młodzi muzycy mają połowę środków na wyjazd, ale całkowity koszt wyprawy 100-osobowego zespołu to około 600 tys. złotych.

Wstęp na imprezę wolny. - Podczas koncertu będzie prowadzona sprzedaż cegiełek oraz zbiórka do puszek na rzecz Orkiestry Grandioso - na zakup nut, strojów i wyjazdy na konkursy i festiwale.

Orkiestra Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego wykona utwory nawiązujące do okresu Bożego Narodzenia, nie zabraknie także popisów solistów jak i sekcji werblistek i tamburmajorek.

W koncercie usłyszymy Rapsodię Polską „ Orzeł Biały“ amerykańskiego kompozytora - Roberta Longfielda, wiązankę polskich kolęd „Polish Christmas Music“ w aranżacji holenderskiego kompozytora Johanna de Meij, Arię z Suity Barokowej Teda Huggensa, a także Little Drummer Boy, You rise me up, oraz Kolędę Afrykańską.

W dniu 20 stycznia natomiast Orkiestra Grandioso wystąpi z Koncertem Noworocznym w Oratorium przy ul. Grzybowskiej 22.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft