Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-10; 09:43:47 | Radom
W chłodne dni i noce pamiętajmy o bezdomnych
Schroniska i noclegownie, jadłodajnie, patrole medyczne - to tylko niektóre z form pomocy osobom bezdomnych, które prowadzi lub dofinansowuje miasto. - Każdy, kto potrzebuje wsparcia w tym trudnym, zimowym okresie, takie wsparcie otrzyma - zapewnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Miasto współfinansuje m.in. działalność Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Noclegowni dla Kobiet, a także Noclegowni dla Mężczyzn, które przy ulicy Zagłoby prowadzi radomska Caritas. Oprócz tego przy ulicy Słowackiego 188 działa Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Od zeszłego roku działa tam także ogrzewalnia, w której można nie tylko schronić się przed zimnem, ale też napić gorącej herbaty czy skorzystać z prysznica.

Miasto dofinansowuje również działalność czterech jadłodajni, które znajdują się przy klasztorze Ojców Bernardynów przy ulicy Żeromskiego, przy ulicy Młodzianowskiej 124, Kościelnej 5 i Siennej 7. Z informacjami o tym, gdzie można uzyskać pomoc, regularnie docierają do bezdomnych strażnicy miejscy. Towarzyszą im streetworkerzy, których działalność też jest współfinansowana przez miasto. - Osobom potrzebującym dostarczane są ciepłe posiłki. W tych patrolach uczestniczą także ratownicy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, którzy w razie potrzeby udzielają pomocy medycznej - wylicza Jerzy Zawodnik. Apeluje jednocześnie, by nie pozostawać obojętnym w sytuacjach, kiedy widzimy osobę bezdomną, która w okresie zimowym może być narażona na niebezpieczeństwo. W takiej sytuacji należy zadzwonić na numer alarmowy Straży Miejskiej - 986.

Przypominamy jednocześnie, że cały czas trwa ogólnopolska akcja „Wymiana ciepła”. Osoby, które mają zbędne kurtki zimowe, swetry, spodnie, szaliki, czapki i inną odzież nadal mogą ją zostawić na wieszakach. Mile widziana jest odzież przywieziona razem z wieszakami. Ważne, żeby zostawiane ubrania były czyste, nadające się do użytku i stosowne do pory roku. Zarówno do osób zostawiających zbędną odzież jak i do korzystających z niej zwracamy się z prośbą o zawieszanie ubrań, tak by się nie zabrudziły i nie zamokły.

Wieszaki w Radomiu znajdują się w trzech miejscach:
- przy ul. Chrobrego 7/9, obok siedziby Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka,
- przy ul. Siennej 7, obok siedziby jadłodajni Oratorium Dobra i Radości (dawniej kaplica),
- w pobliżu targowiska przy ul. Śląskiej (obok stacji transformatorowej) - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft