Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-10; 11:14:17 | Radom
Wandale wciąż niszczą przystanki
Aż 112 przypadków dewastacji przystanków i infrastruktury przystankowej odnotował w 2018 roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Wszystko na kwotę blisko 41 tysięcy złotych.

- Jak co roku wandale najczęściej na cel biorą szyby (wybito je w 70 przypadkach), ale odnotowaliśmy także 16 przypadków zniszczeń płyt poliwęglanowych znajdujących się na dachach. Wandale nie oszczędzają także słupków przystankowych, ławek oraz samego oświetlenia - informuje Dawid Puton z MZDiK-u.

Doszło także do dwóch przypadków całkowitego zniszczenia wiat przez kierujących pojazdami. Są także miejsca, które wandale sobie wręcz upodobali. Kilkukrotnie w ciągu roku pracownicy MZDiK wyjeżdżali do naprawy przystanku Okulickiego / Rondo, gdzie regularnie wybijano szyby, czy Witosa / Rataja, skąd kilka razy z rzędu wyrwano słupek przystankowy i niszczono tym samym kostkę na chodniku.

Niestety, próby ustalenia sprawców tych dewastacji często kończą się niczym, gdyż nie każdy przystanek jest monitorowany. Aby ukarać sprawcę, należy złapać go na gorącym uczynku. Stąd prośba MZDiK - jeśli jesteś świadkiem takiego zdarzenia, od razu informuj straż miejską, a wszelkie przypadki rozbitych szyb czy zdewastowanych dachów należy zgłosić do działu przewozów Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft