Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-23; 10:11:57 | Kozienicki
Przynieś nakrętki do KDK i pomóż Oliwierowi
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na
rehabilitację Oliwiera Popisa z Kozienic. Nakrętki będą przyjmowane w
Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie w godz.
9.00-21.00, w dniach od 1 lutego do 30 kwietnia 2019 r.


Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

Oliwier urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową kręgosłupa, deformacją kręgosłupa, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym, zespołem Arnolda-Chiariego oraz niedowładem kończyn dolnych. Zaraz po urodzeniu przeszedł bardzo poważne operacje, ale niestety czekają go kolejne. Lekarze nie dają dużych nadziei na to, że kiedyś stanie na własnych nogach, jednak wraz z rodzicami walczą o jego lepsze życie. Szybki rozwój nauki i sam Oliwier, który każdego dnia udowadnia, że jest bardzo silny i wbrew wszystkiemu osiągnie to co niemożliwe, dodają im sił i nadziei. Leczenie jest bardzo kosztowne, a NFZ finansuje tylko małą część. Dlatego zwracamy się, do wszystkich ludzi dobrych serc, z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie w zbiórce plastikowych nakrętek. Dochód ze sprzedaży zebranych korków zostanie przeznaczony na dodatkową rehabilitację dla Olinka, a każda dodatkowa godzina ćwiczeń to większe szanse na jego samodzielność.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazfot. pixabay
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft