Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-30; 11:04:50 | Radomski
Fałszywi wnuczkowie w rękach prawdziwych policjantów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka”. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani.

W minionym tygodniu na terenie Sosnowca została oszukana kolejna starsza osoba. Fałszywy wnuczek wyłudził ponad 50 tysięcy złotych. Pieniądze, które mężczyzna uzyskał w ten perfidny sposób miały zostać przekazane kolejnej osobie, mieszkańcowi Radomia. Na drodze przestępców stanęli jednak policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, którzy urządzili zasadzkę w Jędrzejowie. Podczas przekazywania gotówki na rękach obu mężczyzn zacisnęły się policyjne kajdanki. 29-latek z Warszawy oraz 20-latek z Radomia nie kryli zaskoczenia z takiego obrotu sprawy.

Podczas zatrzymania policjanci odzyskali całą wyłudzoną w Sosnowcu kwotę. Jak ustalili „kryminalni” 29-latek oszukał starsze osoby na terenie kilku miast. M.in. Warszawy, Poznania, Płocka, gdzie jego łupem padło ponad 100 tys. zł; Sochaczewa, gdzie straty to kwota rzędu 45 tys. zł, Kielc czy Mińska Mazowieckiego. Pieniądze zawsze trafiały do 20-latka z Radomia.

Podczas przeszukania mieszkania należącego do 29-latka policjanci znaleźli kilkanaście tysięcy złotych oraz funty, które pochodziły z wcześniejszych przestępstw. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również bmw i citroena, którymi poruszali się mężczyźni. Obaj zostali przewiezieni do Płocka i osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Płocka. M.in. starają się ustalić i zatrzymać pozostałych sprawców oszustw ,,na wnuczka ”.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy czy innych rzeczy wartościowych, należy jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają one trafić. W ten sposób upewnimy się, że to rzeczywiście ona zwracała się do nas z prośbą i nie zostaniemy oszukani.

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję!

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft