Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-30; 19:21:06 | Kultura
Utwór Carpe Diem na ścieżce dźwiękowej brytyjskiego filmu
„Higher Aims” („Wyższe Cele”) grupy Carpe Diem to mocny, melodyjny i niezwykle energetyczny kawałek wykorzystany na ścieżce dźwiękowej brytyjskiego filmu Michaela Morrisa „MERCS. Moonsamy”.

Jednocześnie utwór ten będzie propozycją na konkurs Eurowizji. Premiera teledysku wkrótce, a trailer można obejrzeć już dziś. - Idziemy po swoje – zapowiada Szymon Wydra, wokalista zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem, na którego czele stoi od 1992 roku. Formacja przyzwyczaiła swoich fanów do grania przebojowej muzyki z pogranicza rocka i popu, ale tym razem przygotowała coś zupełnie innego – utwór “Higher Aims”, który trafił na ścieżkę dźwiękową brytyjskiego filmu Michaela Morrisa „MERCS. Moonsamy”.

Piosenki nie da się porównać z niczym, co muzycy stworzyli wcześniej – jest niezwykle ciężka, energetyczna i jednocześnie bardzo melodyjna, zahacza nawet o nowoczesny metal na miarę XXI wieku. I właśnie dlatego zespół, który się pod nią podpisał, nosi skróconą nazwę - Carpe Diem (bez nazwiska swojego lidera). – Absolutnie o tamtym zespole nie zapominamy, zamierzamy po prostu funkcjonować dwutorowo, pod dwoma szyldami – tłumaczy Szymon. Jak dodaje, wszyscy w zespole są jednakowo podekscytowani nowym utworem. – To dla nas nowy początek. Mamy pomysły na więcej kawałków w tym stylu i nie zawahamy się ich użyć!

Tekst do “Higher Aims” napisał Waldemar Maciąg, znany jako Father V. To proboszcz z diecezji Orlando na Florydzie, a prywatnie dobry znajomy zespołu Carpe Diem. – Ma duszę rockandrollowca i łamie wszelkie stereotypy – mówi Zbyszek Suski, gitarzysta zespołu. Dzięki swojej muzycznej pasji ksiądz Waldemar bierze udział w różnych projektach dla Hard Rock Cafe, a także utrzymuje kontakty towarzyskie z gwiazdami światowego formatu, w tym z muzykami grupy KISS.

Kiedy „Higher Aims” został nagrany, za pośrednictwem duchownego usłyszał go Nigel Lowe, (twórca muzyki do filmów w Hollywood), który następnie przedstawił piosenkę Michaelowi Morrisowi, reżyserowi filmu „MERCS. Moonsamy”, niekomercyjnej produkcji z pogranicza kina akcji, komiksu, czarnej komedii i science-fiction, która swoją premierę będzie miała już w lutym.

Do „Higher Aims” powstał również teledysk - autorem zdjęć i twórcą jest znakomity reżyser Wiesław Zieliński, który współpracował z Carpe Diem przy kilku innych projektach. Zamierzeniem zespołu było zachowanie spójności pomiędzy mocnym brzmieniem, studyjnymi zdjęciami i soundtrackowym charakterem utworu, dlatego też w teledysku pojawiają się kadry z filmu. Jaki jest efekt? Premiera teledysku już wkrótce.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft