Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-01-30; 19:21:06 | Kultura
Utwór Carpe Diem na ścieżce dźwiękowej brytyjskiego filmu
„Higher Aims” („Wyższe Cele”) grupy Carpe Diem to mocny, melodyjny i niezwykle energetyczny kawałek wykorzystany na ścieżce dźwiękowej brytyjskiego filmu Michaela Morrisa „MERCS. Moonsamy”.

Jednocześnie utwór ten będzie propozycją na konkurs Eurowizji. Premiera teledysku wkrótce, a trailer można obejrzeć już dziś. - Idziemy po swoje – zapowiada Szymon Wydra, wokalista zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem, na którego czele stoi od 1992 roku. Formacja przyzwyczaiła swoich fanów do grania przebojowej muzyki z pogranicza rocka i popu, ale tym razem przygotowała coś zupełnie innego – utwór “Higher Aims”, który trafił na ścieżkę dźwiękową brytyjskiego filmu Michaela Morrisa „MERCS. Moonsamy”.

Piosenki nie da się porównać z niczym, co muzycy stworzyli wcześniej – jest niezwykle ciężka, energetyczna i jednocześnie bardzo melodyjna, zahacza nawet o nowoczesny metal na miarę XXI wieku. I właśnie dlatego zespół, który się pod nią podpisał, nosi skróconą nazwę - Carpe Diem (bez nazwiska swojego lidera). – Absolutnie o tamtym zespole nie zapominamy, zamierzamy po prostu funkcjonować dwutorowo, pod dwoma szyldami – tłumaczy Szymon. Jak dodaje, wszyscy w zespole są jednakowo podekscytowani nowym utworem. – To dla nas nowy początek. Mamy pomysły na więcej kawałków w tym stylu i nie zawahamy się ich użyć!

Tekst do “Higher Aims” napisał Waldemar Maciąg, znany jako Father V. To proboszcz z diecezji Orlando na Florydzie, a prywatnie dobry znajomy zespołu Carpe Diem. – Ma duszę rockandrollowca i łamie wszelkie stereotypy – mówi Zbyszek Suski, gitarzysta zespołu. Dzięki swojej muzycznej pasji ksiądz Waldemar bierze udział w różnych projektach dla Hard Rock Cafe, a także utrzymuje kontakty towarzyskie z gwiazdami światowego formatu, w tym z muzykami grupy KISS.

Kiedy „Higher Aims” został nagrany, za pośrednictwem duchownego usłyszał go Nigel Lowe, (twórca muzyki do filmów w Hollywood), który następnie przedstawił piosenkę Michaelowi Morrisowi, reżyserowi filmu „MERCS. Moonsamy”, niekomercyjnej produkcji z pogranicza kina akcji, komiksu, czarnej komedii i science-fiction, która swoją premierę będzie miała już w lutym.

Do „Higher Aims” powstał również teledysk - autorem zdjęć i twórcą jest znakomity reżyser Wiesław Zieliński, który współpracował z Carpe Diem przy kilku innych projektach. Zamierzeniem zespołu było zachowanie spójności pomiędzy mocnym brzmieniem, studyjnymi zdjęciami i soundtrackowym charakterem utworu, dlatego też w teledysku pojawiają się kadry z filmu. Jaki jest efekt? Premiera teledysku już wkrótce.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft