Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-02-05; 14:15:22 | Radom
Udana zbiórka na rzecz radomskiego schroniska
Prawie 1,5 tony karmy, ryżu i makaronów oraz ponad tysiąc koców i kołder udało się zebrać podczas tegorocznej zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu prowadzonej w Urzędzie Miejskim. Przez trzy tygodnie mieszkańcy Radomia przynosili rzeczy potrzebne czworonogom.

- Chcemy troszczyć się o naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego wzorem lat ubiegłych, w tym roku również zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i produktów przeznaczonych dla zwierzaków. Ta szlachetna akcja nie udałaby się przede wszystkim bez zaangażowania mieszkańców Radomia. Efekt zbiórki pokazuje, że jesteśmy miastem otwartym także na pomoc zwierzętom. Bardzo się cieszę z tak dużego odzewu na nasz apel i w imieniu wszystkich tych, którzy na co dzień opiekują się zwierzętami serdecznie dziękuję za wsparcie – mówił prezydent Radosław Witkowski.

W zbiórkę zaangażowały się zarówno osoby prywatne jak również grupy osób, placówki oświatowe, radomski uniwersytet, pracownicy miejskich spółek oraz różne instytucje.

- Po raz kolejny radomianie pokazali wielkie serca i udowodnili, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obcy. Ta pomoc jest szczególnie ważna w tym trudnym dla zwierząt, zimowym czasie. My oczywiście jako miasto co roku przeznaczamy niemałe pieniądze na utrzymanie radomskiego schroniska. W tym roku jest to milion złotych, ale wsparcie mieszkańców jest naprawdę nie do przecenienia – dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Obecnie w radomskim schronisku przebywa 570 zwierząt. - Jeśli ktokolwiek dojrzeje do decyzji, by mieć psa lub kota to apeluję o to, żeby czworonoga nie kupować a adoptować. Wierzę, że wiele z nich znajdzie prawdziwy dom i odpowiedzialnych opiekunów. Jednocześnie przypominam wszystkim tym, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, że można wesprzeć nas przekazując 1 procent swojego podatku. Każda złotówka jest dla nas bezcenna – podkreśla Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft