Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-02-07; 08:59:08 | Radomski
Zarzuty i areszt po śmiertelnym wypadku
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 51-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu i spowodował śmiertelny wypadek.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą na terenie gminy Skaryszew. Fiat, którym podróżowało 3 mężczyzn, zjechał z drogi, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Uczestnicy wyszli z auta, zatrzymali przejeżdżający w pobliżu inny pojazd i poprosili, aby kierowca zawiózł ich do Dzierzkówka Starego. Tam okazało się, że jeden z pasażerów auta, który uczestniczył w wypadku, 30-letni mężczyzna nie żyje. Wtedy o zdarzeniu poinformowano służby.

Policjanci do wyjaśnienia zatrzymali w sumie 5 mężczyzn. Okazało się, że 51-latek, który kierował fiatem był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty kierowania autem pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku śmiertelnego. We wtorek sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.

Zarzuty usłyszał również 50-letni kierowca mazdy, który przewoził uczestników tego zdarzenia. Odpowie za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu oraz pomaganie sprawcy przestępstwa. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft