Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-05; 10:36:05 | Radom
Rozpoczynają się przygotowania do budowy nowego żłobka
150 miejsc znajdzie się nowym żłobku, który powstanie na Borkach. Rozpoczęły się przygotowania do realizacji inwestycji. Prezydent powołał komisję przetargową do przygotowania i przeprowadzenia postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej.

- Budowę nowego żłobka zapowiadałem już przed wyborami. Powstanie on na Borkach przy ulicy Batalionów Chłopskich, w miejscu, w którym obecnie znajduje się filia PSP nr 2. Zakładamy, że będzie tam 150 miejsc dla najmłodszych radomian. Tym samym liczba miejsc w miejskich placówkach prawie się podwoi. To dalszy ciąg naszych działań na rzecz młodych radomian, których zachęcamy do tego, by na stałe wiązali swoją przyszłość z Radomiem - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z zakładanym harmonogramem, w tym roku ma powstać dokumentacja projektowa, a w przyszłym rozpoczną się prace budowlane.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku został oddany do użytku żłobek przy ulicy Michałowskiej. Powstało tam 50 miejsc dla najmłodszych. Placówka jest filią żłobka, który od lat działa na Ustroniu. W sumie, w publicznych żłobkach jest obecnie 160 miejsc. Po wybudowaniu nowej placówki na Borkach będzie ich już ponad trzysta - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft