Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-05; 23:26:28 | Radom
Wielkie wiosenne sprzątanie miasta
Ruszyło wiosenne sprzątanie ulic i terenów zielonych położonych wzdłuż miejskich dróg. Przy wykorzystaniu sprzętu mechanicznego jezdnie są już zamiatane z piasku, który pozostał przy krawężnikach po zimie. Niestety, gdy stopniał śnieg, bardzo widoczne stały się też liczne dzikie wysypiska śmieci, nieprzynoszące raczej chluby naszemu miastu

Zamiatarki wyruszyły na radomskie ulice już 4 marca. Sukcesywnie będą one czyścić kolejne miejskie drogi, które przedtem były posypywane piaskiem po opadach śniegu. Apelujemy przy tej okazji do wszystkich kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności. Zamiatarki wyjeżdżają na trasy przeważnie wieczorami i w nocy, żeby powodować jak najmniej utrudnień w ruchu. Pojazdy te poruszają się dość wolno, dlatego czasami inni kierowcy też muszą z tego powodu chwilowo zwalniać. Zdarza się także, iż na drogach dwujezdniowych maszyny poruszają się pod prąd, aby szczotkami z prawej strony zamieść piach zalegający wzdłuż krawężników przy pasach zieleni dzielących jezdnie. Warto zatem już z daleka zwracać uwagę na ostrzegawcze pomarańczowe koguty - podkreśla Dawid Puton z MZDiK.

Wykonawcy muszą również usuwać śmieci z dzikich wysypisk, które w ostatnim czasie powstały przy drogach. A są to nie tylko butelki po alkoholu, ale także gruz, różne odpady z gospodarstw domowych. Puton: - Plagą stało się wręcz nagminne wyrzucanie opon w okolice dróg. Przykładem niech będzie ulica Banacha, gdzie poza zużytymi oponami porozrzucano także odpady poremontowe. Dlatego ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców Radomia, którym choć trochę zależy na dobrym wizerunku naszego miasta o to, żeby zgłaszali do Straży Miejskiej (na całodobowy numer 986) wszystkie przypadki zaśmiecania terenów wzdłuż ulic. Wtedy jest oczywiście największa szansa ujęcia sprawców takich czynów na gorącym uczynku.

Warto zaznaczyć, że zużyte opony można bez problemu oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSzOK przyjmie po 6 opon od osób prywatnych, gdy te okażą się dokumentem potwierdzającym umowę z miastem na wywóz nieczystości.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft